Dlaczego rolety rzymskie to świetny wybór na wystrój salonu

Rolety rzymskie w salonie
21 grudnia 2018 1360 view(s)

Dlaczego rolety rzymskie to świetny wybór na wystrój salonu

    Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów różnych zasłon. Daje to niemal nieograniczony wybór w wystroju wnętrz. Jednak w praktyce zaledwie część z nich sprawdzi się w pomieszczeniu wymagającym kontroli wpadającego z zewnątrz światła. Na tle tych wszystkich modeli zasłon najlepszym wyborem okazują się rolety rzymskie. Posiadają zalety, którymi nie może pochwalić się konkurencja.

 

Stylowe rozwiązanie

 

    Większość firanek i podobnych im zasłon jest bardzo tradycyjną dekoracją. Nie będzie więc pasować do nowocześniej urządzonych lub modernizowanych wnętrz, zwłaszcza w nowszym budownictwie. W przypadku rolet rzymskich taki problem w ogóle nie występuje. Tego typu zasłony cechuje pewna uniwersalność. Mogą one zostać wytworzone z modnej dekoracyjnej tkaniny – w naszym sklepie jest to struktura luźno tkana, przypominająca len – która doskonale wpasuje się w koloryt miejsca. Dzięki temu rolety rzymskie na okno są popularnym rozwiązaniem w architekturze wnętrz.

Roleta Rzymska brązowa

    Dobrym pomysłem jest zamontowanie ich w salonie. To tutaj najlepiej pasują. Rolety rzymskie do salonu stanowią estetyczne uzupełnienie pozostałych elementów wyposażenia. Zasłony posiadają różnorodne kolory i wzory, więc można je dobrać w taki sposób, aby potęgowały efekt wystroju wnętrza. Nic tak nie zwraca uwagi, jak pomysłowe wykorzystanie rolet rzymskich. W salonach często znajduje się więcej okien niż w innych pomieszczeniach. Z kolei okna balkonowe, włącznie z przeszklonymi drzwiami, zajmują dużą powierzchnię ściany. Z tego powodu zasłony należy traktować jako pełnoprawną dekorację, która nie pozostanie niezauważona.

 

Osłona przed światłem

 

   Najczęstszym problemem pojawiającym się latem jest nadmierna ilość naturalnego światła wpadającego do mieszkania. W ten sposób pokoje łatwo się nagrzewają do nieznośnej temperatury. W salonach można napotkać także inny kłopot: słońce odbijające się od monitorów (a nawet zwykłej książki) uniemożliwia rozrywkę bądź pracę. Rolety rzymskie zaciemniające stanowią idealne wręcz rozwiązanie takich problemów. Niezależnie od modelu mogą one ograniczyć światło słoneczne w pokoju.

Produkty sprzedawane w sklepie Alena wykonane są z tkaniny, która charakteryzuje się stopniem zaciemnienia sięgającym 80%. Dzięki temu w pomieszczeniu nie panuje całkowity mrok. Komfortowy prześwit umożliwi cieszenie się słonecznym dniem, pomijając niedogodności związane ze zbyt dużą ilością światła.

Roleta Rzymska do salonu- popielata

Warto spojrzeć na to także z drugiej strony – dzięki roletom rzymskim zaciemniającym można w prosty sposób zasłonić się przed wzrokiem ludzi przebywających na zewnątrz. Zapalona żarówka wystawia na widok cały salon. Jeśli chce się tego uniknąć, wystarczy zawiesić rolety rzymskie na okna.

 

Prosty montaż i lekka konstrukcja

 

    Nowoczesny wystrój wnętrz to przede wszystkim minimalizm oraz lekkość. Odpowiada to dzisiejszym wymaganiom. Wyposażenie często się wymienia lub przestawia dla uzyskania bardziej satysfakcjonującego efektu. Rolety rzymskie do salonu wpisują się w te standardy. Ich atutem jest lekka konstrukcja, a także lekki wygląd. Dzięki temu nie dominują nad pozostałymi elementami dekoracyjnymi, a stanowią raczej ich uzupełnienie.

   Rolety rzymskie na okna nie sprawiają więc problemów w montażu i demontażu. Dostępne w naszym sklepie modele są produktem już zmontowanym. Oznacza to, że po otrzymaniu można od razu umieścić je na skrzydle okiennym. Samo mocowanie jest banalnie proste – wystarczy dokręcić bezinwazyjne wieszaki. Wyposażenie rolet rzymskich do salonów zawiera też mechanizm regulujący, które zapewnia równomierne podciąganie i opuszczanie tkaniny, a także łańcuszek z napinaczem. Ten system został stworzony z białego aluminium, dlatego jest niepodatny na rdzewienie i urazy mechaniczne. Cechuje go również dyskrecja – jest mało widoczny i nie skupia na sobie uwagi.

  Od czasu do czasu rolety należy zdjąć, aby je przeczyścić. Prosty demontaż sprawia, że nie trzeba martwić się tą czynnością. Ponieważ materiał użyty do stworzenia rolet rzymskich nie jest naturalny, nie należy obawiać się o jego zniszczenie. Tkanina nadaje się do wyprania, a kontakt z wodą nie narusza jej struktury. Po oczyszczeniu można z powrotem wywiesić je na okno, gdzie mogą do końca wyschnąć.

 

Nie tylko do salonu

 

   Chociaż rolety typu rzymskiego najczęściej można zobaczyć w salonach, nadają się do wykorzystania także w innych pomieszczeniach. Takie miejsca jak kuchnia, łazienka oraz sypialnia mogą wiele zyskać po zamontowaniu rolet rzymskich. Zapewniają one intymność i chronią przed nadmiernym światłem, a ponadto stanowią estetyczny element wystroju. Sprawiają również, że całe mieszkanie staje się po prostu bardziej przytulne i eleganckie.

Roleta rzymska

Osoby, które zainspirowały nowoczesne rolety rzymskie do salonu, zachęcamy do zaznajomienia się z ofertą sklepu online Alena. Można u nas zamówić je w atrakcyjnie niskich cenach. Z chęcią podzielimy się szczegółowymi informacjami na temat rolet – w tym celu wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

Powiązane posty
Komentarze

Proszę się zalogować aby móc skomentować.

Nie masz konta?

Zarejestruj się, aby móc komentować
Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...