ZADZWOŃ I ZAMÓW 15 840 90 00 (pn-pt 8:00 - 18:00)

Zasłony turkusowe

Wybór wiodącego koloru to jedna z trudniejszych rzeczy przy aranżacji wnętrza. Wbrew pozorom niełatwo jest zdecydować się na jedną barwę i do niej dobierać wszystkie dodatki. Na szczęście są kolory uniwersalne, które dobrze komponują się z innymi. Dobrym przykładem jest turkus.

Czytaj więcej

Produkty 1 do 30 z 37

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1 do 30 z 37

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Zasłony turkusowe to jedna z tych propozycji, która sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu. Turkus dobrze komponuje się z wszystkim barwami chłodnymi, tu zestawienia dodatków są praktycznie dowolne. Jeśli chodzi o barwy ciepłe, to turkus najbardziej lubi róż i pomarańcz. Zasłony turkusowe dobrze prezentują się na tle białych lub szarych ścian w salonie, nieobce im kolorowe taśmy i chwosty, jako zasłony zaciemniające sprawdzają się zarówno w salonie, jak i sypialni.

Na przelotkach czy taśmie

Turkus jest na tyle dekoracyjnym kolorem, że wystarczy ładnie upiąć zasłony, by zyskać dodatkową ozdobę w pomieszczeniu. W tym celu warto postawić na zasłony na przelotkach lub taśmie marszczącej. Te pierwsze to równomiernie rozmieszczone w górnej części zasłony gotowej kółka, przez które przekładamy karnisz. Taśma marszcząca z kolei pozwala na uzyskanie równomiernych, aczkolwiek niesymetrycznych zakładek. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku zasłon do dużego salonu.

Również do pokoju dziecinnego

Zasłony turkusowe dobrze sprawdzają się w pokojach dziecinnych. Kolor jest uniwersalny, pasuje zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Jest na tyle jasny, że w naturalny sposób przypisujemy go dziecku, jednocześnie na tyle ciemny, że nie dziwi zastosowanie go na zasłonie. Zasłony zaciemniające w pokoju dziecinnym przydają się zwłaszcza w sezonie letnim – maluchy potrafią zasypiać, gdy za oknem w najlepsze trwa dzień.

 

 

Zasłony turkusowe w kuchni najlepiej powiesić na przelotkach lub na szelkach i ustalić ich długość na „do parapetu”. Niezależnie od koloru ścian i blatów będą wyraźnym akcentem kolorystycznym. Wyjątkiem może być kuchnia urządzona w kolorze turkusowym, wtedy zasłona będzie jej dopełnieniem.

Zasłony turkusowe mogą być zdobione lamówkami, falbanami i frędzlami. W przypadku zdobień na dole zasłony dopuszcza się jej niejednolitą długość, może być dłuższa po bokach i krótsza na środku, tworząc pod oknem dekoracyjny łuk.


Czytaj więcej
Filtruj

Opcje zakupów

Kolor
 1. czarny-szary (2)
 2. fiolet-róż (5)
 3. niebieski-turkus (35)
 4. zielony-oliwkowy (12)
 5. pomarańcz-żółty (4)
Cena
 1. 0,00 zł - 19,99 zł (8)
 2. 20,00 zł - 27,99 zł (4)
 3. 28,00 zł - 39,99 zł (20)
 4. 40,00 zł i więcej (5)
Szerokość
 1. 0-170 cm (21)
 2. 170 i więcej (5)
Zaciemnienie
 1. duże (25)
 2. średnie (9)