Rolety rzymskie

    Rolety rzymskie są swego rodzaju kompromisem między oszczędzającą miejsce roletą, a miękko układającą się na oknie zasłoną. W dzień zwinięte nad oknem tworzą dekoracyjną falbanę i nie kradną tak potrzebnego wokół okna miejsca. Wieczorem, po rozwinięciu wyglądają jak klasyczna zasłona. Roleta rzymska to nie to samo, co rolety dzień noc.

Czytaj więcej

5 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

5 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Roleta rzymska i firanki ażurowe stworzą razem ciekawy komplet nadający się do powieszenia w salonie i sypialni. W kuchni lepiej sprawdzi się gładka firana panel, na ogół uszyta z woalu lub batystu. Panel ażurowy jako firana kuchenna spotykany jest raczej w dużych, przestronnych kuchniach.

Jak dobrać kolor


    Kolorystyka rolet rzymskich jest praktycznie nieograniczona. Możliwość uszycia ich z dowolnego materiału daje szerokie pole do popisu dekoratorom wnętrz. Przy dekorowaniu mieszkania warto jedynie pamiętać, by roleta komponowała się wizualnie z pozostałymi elementami dekoracji wnętrza. Ponieważ wymiana jednego kuponu materiału na drugi jest stosunkowo prosta, można rozważyć kupno kilku rolet rzymskich i ich okresową wymianę np. przy myciu okien lub z okazji świąt.

Zastosowanie rolet rzymskich

Rolety rzymskie swoją nazwę zawdzięczają starożytnym rzymiankom, które miały zwyczaj wieszać w oknach mokre kupony materiału. W ten sposób chroniły dom przed gorącem i wszechobecnym kurzem. Na estetykę takiego rozwiązania nikt nie patrzył, liczyły się względy praktyczne.

Dziś roleta pełni funkcję ozdobną, ale dzięki możliwości zatrzymania jej na dowolnym poziomie okna, może, podobnie jak przed wiekami, chronić dom przed nadmiarem światła słonecznego.

Jak dbać o rolety

Rolety materiałowe, bo do takich zaliczamy rolety rzymskie, wymagają okresowego czyszczenia. W przypadku rolet rzymskich do kuchni, do sypialni czy salonu, problem praktycznie nie istnieje, wystarczy zdjąć kupon materiału z haczyków i mocowań i uprać. Sposób prania jest ściśle uzależniony od rodzaju tkaniny, z jakiej została uszyta roleta.

Roleta rzymska od klasycznych rolet różni się nie tylko sposobem zwijania, ale także możliwością prostego demontażu. Klasyczne rolety można czyścić tylko na oknie jak również takie, które możemy zawiesić na karniszu.


Kupuj wg

Opcje zakupów

Cena
  1. 0,00 zł - 129,99 zł (2)
  2. 130,00 zł i więcej (3)
Kolor
  1. inne (5)
Porównanie (0)

Nie masz produktów do porównania.