ZADZWOŃ I ZAMÓW 15 814 17 72 (pn-pt 8:00 - 18:00)

Rolety rzymskie

Co to są rolety rzymskie ? Rolety rzymskie są swego rodzaju kompromisem między oszczędzającą miejsce roletą, a miękko układającą się na oknie zasłoną. W dzień zwinięte nad oknem tworzą dekoracyjną falbanę i nie kradną tak potrzebnego wokół okna miejsca. Wieczorem, po rozwinięciu rzymskie rolety wyglądają jak klasyczna zasłona. Roleta rzymska to nie to samo, co rolety dzień noc. Roleta rzymska i firanki ażurowe stworzą razem ciekawy komplet nadający się do powieszenia w salonie i sypialni. W kuchni lepiej sprawdzi się gładka firana panel, na ogół uszyta z woalu lub batystu. Panel ażurowy jako firana kuchenna spotykany jest raczej w dużych, przestronnych kuchniach.

Czytaj więcej

5 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

5 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Z czego szyjemy rolety rzymskie ?


 Kolorystyka rolet rzymskich jest praktycznie nieograniczona. Możliwość uszycia ich z dowolnego materiału daje szerokie pole do popisu dekoratorom wnętrz. Przeważnie rolety rzymskie szyje się z tych samych materiałów co zasłony, a więc wybór dostępnych tkanin jest naprawdę duży. Przy dekorowaniu mieszkania warto jedynie pamiętać, by roleta komponowała się wizualnie z pozostałymi elementami dekoracji wnętrza. Ponieważ wymiana jednego kuponu materiału na drugi jest stosunkowo prosta, można rozważyć kupno kilku rolet rzymskich i ich okresową wymianę np. przy myciu okien lub z okazji świąt.


Zastosowanie rolet


Rolety rzymskie swoją nazwę zawdzięczają starożytnym rzymiankom, które miały zwyczaj wieszać w oknach mokre kupony materiału. W ten sposób chroniły dom przed gorącem i wszechobecnym kurzem. Na estetykę takiego rozwiązania nikt nie patrzył, liczyły się względy praktyczne.

Dziś roleta materiałowa pełni funkcję ozdobną, ale dzięki możliwości zatrzymania jej na dowolnym poziomie okna, może, podobnie jak przed wiekami, chronić dom przed nadmiarem światła słonecznego.


Jak czyścić rolety rzymskie ?


Rolety materiałowe, bo do takich zaliczamy rolety rzymskie, wymagają okresowego czyszczenia. W przypadku rolet rzymskich do kuchni, do sypialni czy salonu, problem praktycznie nie istnieje, wystarczy zdjąć kupon materiału z haczyków i mocowań, i uprać. Sposób prania jest ściśle uzależniony od rodzaju tkaniny, z jakiej została uszyta roleta.

Roleta rzymska od klasycznych rolet różni się nie tylko sposobem zwijania, ale także możliwością prostego demontażu. Klasyczne rolety lub drewniane można czyścić tylko na oknie jak również takie, które możemy zawiesić na karniszu.


Czytaj więcej
Filtruj

Opcje zakupów

Kolor
  1. inne (5)
Cena
  1. 0,00 zł - 129,99 zł (2)
  2. 130,00 zł i więcej (3)

Z naszego bloga