ZADZWOŃ I ZAMÓW 15 840 90 00 (pn-pt 8:00 - 18:00)

Karnisze

Trudno wyobrazić sobie okno bez powieszonego nad nim karnisza. To na nim wiesza się firanki i zasłony. Dobrze dobrany karnisz jest prawdziwą ozdobą okna i całego pomieszczenia. Dlatego urządzając nowe mieszkanie, warto zatrzymać się chwilę właśnie przy doborze karnisza. Jak wieszać karnisze ? To, czy zamontujemy karnisz na suficie — dedykowane do tego są karnisze sufitowe, czy na ścianie nad oknem jest kwestią indywidualnego wyboru. Nie ma sztywnych norm określających takie rzeczy. Warto jednak pamiętać, że karnisz powinien wisieć przynajmniej dziesięć centymetrów od okna, a jeśli mamy szeroki parapet to nawet piętnaście. Jeśli chodzi o górną krawędź okna, karnisz powinien wisieć przynajmniej pięć centymetrów ponad nią. Jednak tej zasady nie musimy sztywno przestrzegać. Przy większej odległości możemy skorzystać z zasłon na przelotkach bądź na szelkach, efekt będzie warto starań.

Czytaj więcej

28 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

28 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Jak zamontować karnisz ?


Odległość od okna to nie wszystko. Ważna jest także szerokość karniszy. Aby ją ustalić, musimy zaopatrzyć się w taśmę mierniczą odpowiedniej długości. Jej minimalny rozmiar to dwa metry.

Wyznaczanie długości karnisza rozpoczynamy od ustalenia, ile wynosi szerokość wnęki okiennej. To będzie podstawa naszych dalszych rozważań. Do szerokości wnęki okiennej dodajemy około czterdziestu centymetrów, po dwadzieścia z każdej strony. W ten sposób wyznaczyliśmy rozstaw wsporników, na których będzie wisiał karnisz. Aby całość wyglądała estetycznie, przyjmuje się, że karnisz powinien wystawać przynajmniej pięć centymetrów poza wspornik. Przy dużym oknie w dużym salonie może to być nawet dziesięć centymetrów. W ten sposób określiliśmy ostateczną długość karnisza. Warto pamiętać, że to nie to samo, co długość samej rurki, trzeba odjąć długość zakończeń, które nierzadko są kilkucentymetrowymi dekoracjami.


Karnisze — jakie wybrać ?


W naszym sklepie dostępne są karnisze pojedyncze i podwójne, a także karnisze metalowe i ze stali nierdzewnej. Oferujemy karnisze, a także szyny sufitowe w różnych rozmiarach i wzorach. Podaną wielkość trzeba potraktować informacyjnie, zbyt długi karnisz można skrócić. Jeśli chodzi o kolorystykę, to w naszym sklepie znajdą Państwo karnisze w kolorze stali nierdzewnej, tytanu i wenge.

Istotny jest także sposób wieszania firan i zasłon na karniszu. Jeśli decydujemy się na tradycyjne żabki, musimy pamiętać o ich kupieniu i założeniu przed zamontowaniem karnisza. Przy stosowaniu zasłon i firan na przelotkach bądź szelkach dodatkowe akcesoria nie będą potrzebne.


Czytaj więcej
Filtruj

Opcje zakupów

Kategoria
 1. Mini Karnisz (3)
 2. Karnisze 160 cm (13)
 3. Karnisze 200 cm (11)
 4. Karnisze 240 cm i więcej (1)
Wysokość
 1. 50 cm (1)
Kolor
 1. biały (2)
 2. brąz-beż (8)
 3. czarny-szary (12)
Cena
 1. 0,00 zł - 49,99 zł (5)
 2. 50,00 zł - 69,49 zł (7)
 3. 69,50 zł - 79,99 zł (9)
 4. 80,00 zł i więcej (7)