Prześcieradła hotelowe

Nie możemy znaleźć produktów pasujących do wyboru.

Prześcieradła hotelowe – rozmiary

Prześcieradła hotelowe muszą spełniać ściśle określone kryteria. Goście hotelowi nieprzychylnym okiem patrzą na niechlujnie pościelone łóżka, dlatego prześcieradło hotelowe powinno być przede wszystkim dobrze dobrane rozmiarem do materaca. W przypadku łóżek jednoosobowych najczęściej używane są prześcieradła w rozmiarze kołdry, czyli 160x200 cm. W razie potrzeby jesteśmy w stanie dostarczyć większe prześcieradła, nawet w rozmiarze 280x300 cm. Takie prześcieradła hotelowe proponowane są głównie do apartamentów w hotelach pięciogwiazdkowych. Na ostateczny rozmiar prześcieradła wpływa też obecność gumki lub jej brak.

Prześcieradła hotelowe – tkaniny

Prześcieradła hotelowe szyte są z różnych tkanin. Zasada jest taka, że prześcieradło hotelowe powinno być uszyte z takiej samej tkaniny jak pozostała część pościeli. Najczęściej prześcieradła hotelowe szyte są z bawełny, ale nie zamykamy się na inne tkaniny. Hotele zgłaszają bardzo różne zapotrzebowania, dlatego prześcieradła hotelowe szyje się także z tkaniny typu frotte, jersey, welur – te tkaniny są bardzo przyjemne w dotyku i ciepłe, ponadto pozwalają skórze oddychać. Najbardziej wymagający goście hotelowi oczekują więcej. To właśnie dla nich szyje się prześcieradła hotelowe z tkanin luksusowych – satyny, jedwabiu i adamaszku. Wybierając tkaninę na prześcieradła hotelowe, trzeba też brać pod uwagę zasady prania oraz prasowania tkanin.

Prześcieradła hotelowe – kolory

Prześcieradła hotelowe proponowane są w uniwersalnych kolorach. Dominującym jest biel, która pasuje do każdego rodzaju wnętrz i ładnie komponuje się z kolorową pościelą. Białe prześcieradła hotelowe to dobry wybór wszędzie tam, gdzie w pokojach jest różna kolorystyka, a nawet różny styl aranżacji wnętrz. W każdym przypadku białe prześcieradło hotelowe będzie idealnie pasowało do otoczenia. Alternatywą dla białych prześcieradeł hotelowych są coraz częściej wybierane przez hotelarzy prześcieradła w ciemnych kolorach – dominuje kolor czekoladowy. Pojawia się też coraz większe zainteresowanie prześcieradłami hotelowymi w kolorze beżu i błękitu.

Prześcieradła hotelowe z gumką i bez

Prześcieradło można zakładać na łóżko na dwa sposoby – puszczając luźno wzdłuż materaca lub zawijając pod niego. W pierwszym przypadku lepiej sprawdzają się prześcieradła bez gumki. W drugim – odwrotnie. W większości przypadków, gdy prześcieradło zawijane jest pod materac, poleca się prześcieradło z gumką jako bardziej stabilne. Gumki wszywa się najczęściej w prześcieradła frotte i welurowe, ale można spotkać je też w prześcieradłach uszytych z innych tkanin.

Ładowanie...
Ładowanie...