Zasłony na przelotkach

Od tego, jakie zasłony wybierzemy i w jaki sposób je upniemy, w dużej mierze zależy wygląd salonu bądź sypialni. Wybór zasłon wbrew pozorom nie jest sprawą łatwą. Trzeba sobie odpowiedzieć nie tylko na pytanie o rozmiar, kolor i fakturę, ale i sposób wieszania. Ciekawym rozwiązaniem są zasłony na przelotkach.

Czytaj więcej

23 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

23 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Zasłony na przelotkach zwane są czasem zasłonami z kółkami. I nie chodzi tu o wzór wydrukowany na zasłonie, ale właśnie o sposób wieszania jej na karniszu. Przelotki to nic innego jak okrągłe otwory, przez które karnisz „przelatuje”. Dla zabezpieczenia zasłony przed uszkodzeniem otwory zabezpiecza się metalowymi kółkami mocowanymi na stałe, stąd też nazwa zasłony z kółkami.

Jaki rozmiar wybrać

Decydując się na zasłony na przelotkach, musimy pamiętać, że będą one wystawały ponad karnisz. To ważny szczegół przy ustalaniu rozmiary zasłon na przelotkach. Przy zasłonach z delikatnego, miękkiego, lejącego się materiału, przelotki powinny być umieszczone jak najbliżej górnej krawędzi zasłony. Jeśli postanowiliśmy uszyć zasłonę z ciężkiego i sztywnego płótna, przelotki mogą być w nią wkomponowane nawet dziesięć centymetrów od górnej krawędzi. Zyskujemy wtedy dodatkową osłonę karnisza. W każdym przypadku trzeba sprawdzić odległość od sufitu do karnisza. Nie ma nic gorszego niż źle umiejscowione kółka w zasłonie na przelotkach.

Równomiernie rozmieszczone przelotki to prosty sposób na dekoracyjne ułożenie zasłony na oknie. Nieważne, czy będzie zasłonięta, czy odsłonięta. W każdym przypadku efektem skorzystania z przelotek będą równoległe pionowe fale biegnące od sufitu do podłogi. Ich szerokość jest bezpośrednio uzależniona od rozstawu przelotek.

Idealne do salonu i sypialni

Zasłony na przelotkach doskonale sprawdzają się zarówno w salonie jak i sypialni. W salonie możemy powiesić lekkie zasłony przyciemniające na przelotkach, w sypialni grubsze i cięższe zasłony całkowicie zaciemniające. Przelotki mają tę zaletę, że dzięki nim łatwo i szybko odsłonimy i zasłonimy zasłonę. Nawet ciężka i gruba zasłona na przelotkach nie będzie wymagała użycia dużej siły przy przesuwaniu jej.

W naszym sklepie oferujemy zasłony na przelotkach w różnych wzorach i kolorach. Znajdą się zarówno tradycyjne zasłony gotowe, jak i zasłony zaciemniające. Do kompletu polecamy także firanki na przelotkach. Będą one doskonałym tłem dla zasłon i eleganckim uzupełnieniem wystroju okna. Zarówno firanki, jak i zasłony na przelotkach nie wymagają specjalnego traktowania. Można je prać tak samo, jak tradycyjne firanki i zasłonki. Karnisz do zasłon i firanek na przelotkach może być przyczepiony zarówno do sufitu, jak i do ściany.


Kupuj wg
Porównanie (0)

Nie masz produktów do porównania.