Zasłony do jadalni

Produkty 1-12 z 148

Sortuj wg

Produkty 1-12 z 148

na stronę

Jadalnia to miejsce w domu, które – jak sama nazwa wskazuje – służy do spożywania posiłków. Czy w takim razie potrzebne nam zasłony do jadalni? Okazuje się, że wbrew pozorom tak. Padające promienie słoneczne mogą skutecznie utrudnić spożywanie np. obiadu, w takim przypadku można skorzystać z zasłony do jadalni i po prostu zasłonić okno. Przy jedzeniu kolacji, szczególnie tej we dwoje, niewskazana jest możliwość zajrzenia przez okno do jadalni. Wieczorem, warto zasłonić okna i w ten sposób zapewnić sobie tak bardzo potrzebne poczucie intymności. Ponadto zasłony do jadalni nadadzą pomieszczeniu stylu i klasy. Okno w oprawie zasłon do jadalni wygląda dostojnie i elegancko.

Zasłony do jadalni – jednobarwne czy wzorzyste

Wybór zasłon do jadalni jest bardzo duży i nie zawsze łatwy. Najczęściej kierujemy się ogólnym wystrojem wnętrza, dopasowując zasłony do jadalni do koloru ścian, mebli, podłóg i dodatków. Zasłony jednobarwne lepiej sprawdzą się w mniejszych jadalniach oraz tych urządzonych bez przepychu, gdzie dekoracją ma być sam kolor, a nie uwidocznione na nim szczegóły. Wzorzyste zasłony do jadalni dobrze sprawdzą się w dużych pomieszczeniach oraz na dużych oknach. Istotny jest wybrany motyw, warto zadbać, by powtarzał się na innych dekoracjach w jadalni. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na zasłony do jadalni w kwiaty, można do nich dobrać kolorystycznie obrus. Inną opcją jest dbałość o to, by na stole stały kwiaty.

Ciekawym rozwiązaniem jest dobór kolorystyki, w tym zasłon do jadalni, zgodnie ze sztuką stosowaną w restauracjach. Restauratorzy dobrze wiedzą, że ciepłe kolory pobudzają apetyty, a zimne przeciwnie. Stąd czerwone zasłony do jadalni będą dobrym rozwiązaniem, jeśli w domu są osoby mające problemy z apetytem. Dotyczy to zwłaszcza dzieci.

Zasłony do jadalni – zaciemniające

Zaciemniające zasłony do jadalni, to doskonały sposób na… wyczarowanie wieczorowej atmosfery w ciągu dnia. Zdarza się czasem, że mamy chęć zapalić świece lub lampy, ale świecące słońce jest przeciwne temu pomysłowi. W takiej sytuacji zasłony zaciemniające do jadalni wychodzą naprzeciw naszym potrzebom. Mogą się przydać także wtedy, gdy słońce padające przez okno świeci nam prosto w oczy i bez dobrych zasłon nie będziemy mogli w spokoju zjeść obiadu. Ponadto jadalnia bywa wykorzystywana w innych celach niż tylko spożywanie posiłków. W każdym z nich zasłony zaciemniające do jadalni mogą być dużą pomocą. Ich zdolność do zatrzymywania promieni słonecznych docenią zwłaszcza dzieci.

Zasłony do jadalni – na przelotkach

Jeśli chcemy, by zasłony do jadalni ładnie układały się na oknie, warto rozważyć zamontowanie przelotek. Przelotki to metalowe koła, które montuje się w górnej części zasłony do jadalni. Przelotki lekko i łatwo przesuwają się na karniszu, a dzięki temu, że są równomiernie rozmieszczone, zasłony do jadalni układają się w symetryczne pionowe fałdy. Taki stylowy wygląd doskonale sprawdza się zarówno na jednobarwnych, jak i wielokolorowych zasłonach do jadalni. W naszym sklepie można zamówić montaż przelotek przy kupnie firany na wymiar. 

Ładowanie...
Ładowanie...