ZADZWOŃ I ZAMÓW 15 840 90 00 (pn-pt 8:00 - 18:00)

Tanie zasłony

Jeśli chcemy odmienić wnętrze naszego mieszkania, ale mamy ograniczony budżet możemy sięgnąć do wyprzedaży. Jak wybrać najlepszy materiał na zasłony? Jak dobrze dobrać stylizację firany do wnętrza? Jakie upięcie wybrać?

Czytaj więcej

25 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

25 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Aranżacja okna tanim kosztem

Jeśli chcesz szybko i niedrogo zmienić wnętrze swojego domu i przy tym nie wydawać dużo pieniędzy to wystarczy zmienić aranżację okna. W sklepach internetowych dostępny jest szeroki wybór tkanin zasłonowych w niskich cenach, z których można zrobić dowolne upięcie.

Często na stronach z wyprzedażami tkanin zasłonowych jest duży wybór materiałów wysokiej jakości. Nie należy się obawiać, że będą to wyroby chińskie, ponieważ często to tkaniny sprowadzane z Turcji oraz innych krajów europejskich.

Jak można upiąć zasłony?

W jaki sposób zostanie upięta zasłona ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Ze względu na to, że służą one do regulacji ilości wpuszczanego światła do pomieszczenia. W szczególności jeśli decydujemy się na bogato zdobioną zasłonę.

Marszczenie to podstawowy sposób w jaki można ukształtować zasłonę. Żeby zasłona była pięknie i gęsto umarszczona i jednocześnie można było nią zasłonić całe okno należy przyjąć, że tkanina powinna być dwa razy szersza niż szerokość okna.

Do upięcia tak bogato marszczonej zasłony można użyć różnych atrakcyjnych akcesoriów, jak na przykład:

 - chwosty – dla zasłon bardziej gęstych z ciężkich tkanin proponuje się większe chwosty, które obciążą zasłonę
 - podwiązki – mają formę pasów tkaniny, które również zbierają zasłonę; le są bardziej delikatne w formie niż chwosty
 - klamerki, broszki i inne dostępne w sklepach

Zasłonę można upinać na wiele sposobów w zależności od stylu wnętrza, jego wielkości oraz od tkaniny. Cały czas zasłony cieszą się popularnością jako aranżacja okna, ponieważ pasują do każdego rodzaju pomieszczeń – kuchni, salonu, pokoju dziecięcego czy łazienki. Można je powiesić same w oknie lub razem z firaną, roletą czy lambrekinem. Jeśli pokusimy się o materiał, który jest już sam w sobie mocno dekoracyjny (złota nitka, mocna faktura) to wystarczy proste upięcie. Natomiast jeśli materiał jest gładki to możemy poszaleć z upięciem, marszczeniami i ozdobami. Dzięki temu wnętrze nabierze charakteru i stylu.

Jeśli podejmujemy się dekoracji okna to należy pamiętać o paru sprawach, im mniejsze pomieszczenie tym skromniejsza aranżacja w oknie. Ponieważ jeśli przesadzimy z obfitością to zmniejszymy optycznie okno. Nigdy nie podszywaj zasłon ręcznie, musi być to wykonane solidnie na maszynie, ponieważ wszelkie mankamenty będą widoczne.

Czytaj więcej
Filtruj

Opcje zakupów

Wysokość
 1. 270 cm i więcej (1)
Kolor
 1. ecru-kremowy (2)
 2. brąz-beż (3)
 3. czarny-szary (5)
 4. fiolet-róż (4)
 5. niebieski-turkus (8)
 6. zielony-oliwkowy (4)
 7. pomarańcz-żółty (2)
 8. czerwony-bordowy (1)
Cena
 1. 0,00 zł - 13,99 zł (6)
 2. 14,00 zł - 17,99 zł (6)
 3. 18,90 zł - 18,90 zł (9)
 4. 20,00 zł i więcej (4)
Szerokość
 1. 0-170 cm (16)
Zaciemnienie
 1. duże (3)
 2. średnie (16)