Materiał na zasłony

Równie jak kolor aranżacji ważny jest wybór odpowiedniej tkaniny. Wpływa to bezpośrednio na charakter wnętrza jaki mamy zamiar nadać w swoim mieszkaniu. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości od szeleszczącej tafty po zwiewny i lekki tiul. Jeśli mamy zamiar zakupić materiał na zasłony musimy pamiętać o podstawowej sprawie. Chodzi o szerokość materiału, która musi być minimum jak dwie szerokości okna. Ponieważ po zmarszczeniu i zasunięciu muszą zakryć całe okno i dobrze się prezentować.

Czytaj więcej

Produkty 1 do 30 z 519

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1 do 30 z 519

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Rodzaje materiałów na zasłony

W sklepach jest bardzo duży wybór materiałów, ale czym się różnią? I jakie są ich cechy charakterystyczne? Możliwości jest naprawdę sporo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie i stworzy własną, niepowtarzalną aranżację okna. Spotkać można zasłony z następujących tkanin:

  • Tafta – to jeden z cięższych materiałów, jest szeleszczący i pięknie się błyszczy; wykonana z jedwabiu lub włókien sztucznych

  • Brokat – tkanina w wypukłe wzory; wykonana z jedwabiu ze złotą lub srebrną nicią

  • Aksamit – najbardziej elegancki i luksusowy ze wszystkich materiałów; wykonuje się go z jedwabiu, jednak ma wadę jest problematyczny w czyszczeniu

  • Woal – to cienki i transparentny materiał wykonany z bawełny lub jedwabiu

  • Juta – jest to tkanina szorstka i o surowym charakterze

  • Blackout – tkanina, która ma duże właściwości zaciemniające pomieszczenie; szczególnie przydatna w upalne dni


Jak wybrać materiał ze względu na funkcję?

Pod względem funkcji jaką ma spełniać zasłona oraz w jakim pomieszczeniu ma być użytkowana można wybrać różne materiały. Dlatego w pokoju dziecinnym najlepiej sprawdzą się materiały, które są łatwe w czyszczeniu oraz przewiewne. Niestety tradycyjne szyfonowe firanki nie odnajdą się w stylu minimalistycznym. Natomiast jeśli chcemy przełamać konwencje to możemy pozwolić sobie na dowolność.

Kolejną rzecz jaką należy wziąć pod uwagę to wielkość pomieszczenia. Przykładowo jeśli mamy salon o dużym metrażu to spokojnie można zaaranżować okno zasłonami z cięższych materiałów, nawet w ciemnych kolorach i w zdecydowanych wzorach. Nadadzą wnętrzu elegancji i szyku, zwłaszcza w salonie gdzie jest to pomieszczenie reprezentatywne.

Natomiast w pokojach o mniejszych wymiarach najlepiej sprawdzą się lekkie zasłonki w jasnych, pastelowych kolorach. Dobrze, żeby były to materiały gładkie lub z delikatnym wzorem. Wszelkiego rodzaju nadmierne upięcia spowodują zmniejszenie optyczne pomieszczenia oraz mogą zaciemnić niepotrzebnie wnętrze.

Porównanie (0)

Nie masz produktów do porównania.