Materiał na zasłony

Produkty 1-12 z 54

Sortuj wg

Produkty 1-12 z 54

na stronę

Równie jak kolor aranżacji ważny jest wybór odpowiedniej tkaniny na zasłony. Wpływa to bezpośrednio na charakter wnętrza jaki mamy zamiar nadać w swoim mieszkaniu. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości od delikatnego weluru po zwiewny i lekki tiul. Jeśli mamy zamiar zakupić materiał na zasłony musimy pamiętać o podstawowej sprawie. Chodzi o szerokość materiału, która musi być minimum jak dwie szerokości okna. Ponieważ po zmarszczeniu i zasunięciu muszą zakryć całe okno i dobrze się prezentować.

Jakie tkaniny zasłonowe kupić?

W sklepach jest bardzo duży wybór materiałów, ale czym się różnią? I jakie są ich cechy charakterystyczne? Możliwości jest naprawdę sporo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie i stworzy własną, niepowtarzalną aranżację okna. Spotkać można następujące tkaniny zasłonowe:

Tafta – to jeden z cięższych materiałów, jest szeleszczący i pięknie się błyszczy; wykonana z jedwabiu lub włókien sztucznych
Brokat – tkanina w wypukłe wzory; wykonana z jedwabiu ze złotą lub srebrną nicią
Welur – najbardziej elegancki i luksusowy ze wszystkich materiałów; wykonuje się go z jedwabiu lub bawełny, jednak ma wadę jest problematyczny w czyszczeniu
Woal – to cienki i transparentny materiał wykonany z bawełny lub jedwabiu
Juta – jest to tkanina szorstka i o surowym charakterze
Blackout – tkanina, która ma duże właściwości zaciemniające pomieszczenie; szczególnie przydatna w upalne dni

Tkanina na zasłony — jak wybrać ze względu na funkcję?

Pod względem funkcji jaką ma spełniać zasłona oraz w jakim pomieszczeniu ma być użytkowana można wybrać różne materiały na zasłony. W pokoju dziecinnym najlepiej sprawdzą się tkaniny, które są łatwe w czyszczeniu oraz przewiewne. Niestety tradycyjne szyfonowe firanki nie odnajdą się w stylu minimalistycznym. Natomiast jeśli chcemy przełamać konwencje to możemy pozwolić sobie na dowolność.

Kolejną rzecz jaką należy wziąć pod uwagę to wielkość pomieszczenia. Przykładowo jeśli mamy salon o dużym metrażu to spokojnie można zaaranżować okno zasłonami z cięższych materiałów, nawet w ciemnych kolorach i w zdecydowanych wzorach. Nadadzą wnętrzu elegancji i szyku, zwłaszcza w salonie, który to jest pomieszczeniem reprezentatywnym.

Natomiast w pokojach o mniejszych wymiarach najlepiej sprawdzą się np. lekkie zasłony białe lub innych pastelowych kolorach. Dobrze, żeby były to materiały gładkie lub z delikatnym wzorem. Wszelkiego rodzaju nadmierne upięcia spowodują zmniejszenie optyczne pomieszczenia oraz mogą zaciemnić niepotrzebnie wnętrze.

Ładowanie...
Ładowanie...