Firany na flekasach

Firany na flexach to niezwykle wygodny i ciekawy sposób na udekorowanie wnętrz. Doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, znacząco ograniczając czas niezbędny do upięcia tkaniny na karniszu. Stanowią interesującą alternatywę dla firanek z taśmą marszczącą, cechując się optymalną funkcjonalnością oraz estetyką. Z tego względu są chętnie wybierane przez osoby poszukujące praktycznych i atrakcyjnych wizualnie tekstyliów okiennych.

Firany na flexach – funkcjonalne dekoracje okienne

Wiele osób zastanawia się, co kryje się pod nazwą firany na flexach. To tkaniny, które w górnej części posiadają wszytą na stałe krótką prowadnicę z białym, plastikowym haczykiem. Zaczep ten można przesuwać w górę lub w dół, a dzięki temu – regulować długość firany. Sprawia to, że ulubioną dekorację okienną można stosować we wnętrzach o zmiennej wysokości, do których można ją bez trudu dopasować bez konieczności podwijania czy skracania materiału. Firany na fleksach można z powodzeniem wieszać na każdym typie karnisza. Zależnie od posiadanego rodzaju prowadnicy i żabek, fleksy mocuje się:

  • na rurce – bezpośrednio do umieszczonych na niej kółek,
  • na karniszu sufitowym lub białej listwie PCV – do jej zaczepu,
  • na karniszu apartamentowym, aluminiowym lub typu KS – do zaczepu w szynie.

W przypadku mocowania tego typu firan na karniszach sufitowych, regulowane fleksy pozwalają na łatwe ukrycie niezbyt estetycznych prowadnic, tworząc niepowtarzalny efekt dekoracyjny.

Firany na fleksach znajdą zastosowanie między innymi w salonie, kuchni, sypialni oraz pokoju dziecinnym. Zależnie od wybranego modelu, wpuszczą do wnętrza pożądaną ilość dziennego światła, jednocześnie chroniąc przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Upięte w elegancki sposób, nie sprawią przytłaczającego wrażenia, zarazem skutecznie zdobiąc każde pomieszczenie. Są chętnie stosowane przez osoby, którym zależy na wygodzie i możliwie szybkim wykonaniu dekoracji okiennej. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na firany na flexach?

Zalety firan na fleksach

Poszukując łatwych do zawieszenia i niezwykle estetycznych dekoracji okiennych, warto wybrać system flex. Firany z takim mocowaniem łączą w sobie liczne zalety, które z roku na rok przynoszą im coraz większą popularność. Przede wszystkim oferują one idealne marszczenie w równomiernych odstępach, bez konieczności czasochłonnego i żmudnego upinania materiału. Takie pojedyncze lub podwójne zakładki nie są podatne na rozciąganie w trakcie przesuwania firanek, a także prania czy prasowania. Dzięki temu nawet po wielu cyklach w pralce oraz regularnym prasowaniu będą prezentować się jak nowe. Wyprodukowane z plastiku flexy są odporne na działanie środków piorących oraz wysokiej temperatury. Nie rdzewieją podczas kontaktu z wilgocią, w konsekwencji eliminując problem nieetycznego zabarwiania się jasnych tkanin. Firany na fleksach świetnie sprawdzają się zarówno jako przesłona małych, jak i dużych przeszkleń, umożliwiając bezproblemowe przesuwanie tkaniny bez obaw o jej urwanie z karnisza. Zależnie od wybranej kolorystki i wzornictwa, mogą one stać się dyskretną ozdobą wnętrza lub jego ważnym akcentem dekoracyjnym. Białe firany z flexami będą uniwersalnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia. Szare czy kremowe natomiast świetnie uzupełnią aranżację wnętrz w stylu minimalistycznym lub industrialnym, ocieplając je i dodając im przytulnego klimatu.

Firany na flexach – wszechstronne zastosowanie

Flexy to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się niemal w każdym budynku. Jest ono szczególnie doceniane przez właścicieli wnętrz o nierównych ścianach i sufitach, w których niezbędne jest posiadanie firan o różnej wysokości. Dzięki możliwości łatwej regulacji haczyków, dopasowanie tkaniny do poziomu podłogi zajmuje wyjątkowo mało czasu. Firany na fleksach znajdą zastosowanie zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych mieszkaniach. Doskonale sprawdzą się także w obiektach użytkowych – hotelach i restauracjach – w których niezbędne jest sprawne wykonanie estetycznej dekoracji okiennej. Sposób ich mocowania pasuje do charakteru każdego pomieszczenia, a ostateczny efekt i spójny całokształt aranżacji zależy tylko i wyłącznie od prawidłowego dopasowania samej tkaniny – jej wzoru, koloru czy materiału, z jakiego została wykonana. Decydując się na takie rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę montaż całego zestawu na flexach – firany oraz zasłony. Dzięki temu codzienne przesuwanie ich w celu otwarcia okna czy wpuszczenia do wnętrza światła będzie wyjątkowo wygodne, a estetyka dekoracji pozostanie zachowana przez cały okres jej użytkowania.

 

Firany na flexach to propozycja, która sprawdzi się w każdym mieszkaniu – niezależnie od jego stylu, wielkości okien czy odległości karnisza od podłogi. Wybierając je, można w łatwy sposób stworzyć niezwykle elegancką dekorację okienną, która będzie szybka do zawieszenia i zdjęcia, a przy tym zawsze estetyczna i równomiernie zmarszczona. Z tego względu fleksy są chętnie kupowane przez osoby, którym zależy na ładnym wyglądzie i funkcjonalności firan, a także ich uniwersalności i możliwości zamiennego stosowania w każdym pomieszczeniu.

Ładowanie...
Ładowanie...