ZADZWOŃ I ZAMÓW 15 840 90 00 (pn-pt 8:00 - 18:00)

Zasłony nowoczesne

Zasłona, zgodnie ze swoją nazwą, powinna zasłaniać okno. W ciągu dnia korzystamy z tej funkcji, gdy potrzebujemy ochronić dom przed nadmiarem światła słonecznego. Wieczorem zasłaniamy okna, by nie pozwolić przez nie nikomu zaglądać.

Czytaj więcej

Produkty 1 do 30 z 187

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1 do 30 z 187

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Przywykliśmy uważać, że zasłony, które nie przepuszczają światła, powinny być ciemne i grube. Tymczasem nowoczesne zasłony zaciemniające mogą poszczycić się jasnymi kolorami i ciekawym wzornictwem. Możliwość zaciemnienia pomieszczenia wynika z ich struktury – odpowiednio utkana tkanina nie ma zdolności do przepuszczania światła.

Idealne do sypialni

Nowoczesne zasłony zaciemniające do sypialni to dobre rozwiązanie, gdy lubimy w ciągu dnia uciąć sobie małą drzemkę. Dzięki temu nawet południowe słońce wpadające przez okna nie będzie w stanie zakłócić nam snu.

Sprawdzą się wyeksponowane

Nowoczesne zasłony często możemy spotkać w hotelu, gdzie dbałość o wystrój i styl pomieszczenia stawiana jest na pierwszym miejscu. W takich miejscach najczęściej spotyka się zasłony wieszane na kółkach lub na taśmie marszczącej. Jedno i drugie rozwiązanie stosowane jest zarówno ze względu na łatwość przesuwania zasłon na karniszu, jak i ich symetryczne ułożenie w równoległe, pionowe fałdy.

Zasłony panelowe zaciemniające przydają się także w pokojach dziecinnych, szczególnie u tych dzieci, które mają zwyczaj spać w ciągu dnia i chodzą wcześnie spać wieczorem, nawet w lecie.

Nie tylko szyte na wymiar ale i gotowe

Zasłony gotowe szyte są w wielorakich rozmiarach i wzorach. Wybierając spośród dużej ilości kolorów, trzeba pamiętać, by zasłona nie tylko nam się podobała, ale też pasowała do pomieszczenia. Jeśli w salonie mamy dużo kwiatów, dobrze sprawdzi się zasłona z motywem florystycznym. Jednak nie kupujmy zasłony w czerwone kwiaty i zielone liście, jeśli wystrój wnętrza utrzymany jest w kolorach ciepłego beżu i brązu. Taki wybór zepsuje dobrze utrzymany styl salonu.

Kluczowa odpowiednia długość

Zasłony do salonu nowoczesne i tradycyjne z założenia powinny sięgać do podłogi. Jedynie w kuchni można przymknąć oko na krótsze, sięgające parapetu, zasłony. Zasłona dekoracyjna w sypialni, podobnie jak w salonie, w większości przypadków sięga do podłogi. Tylko wówczas, gdy sypialnia jest naprawdę mała, można ją skrócić do wysokości parapetu.


Czytaj więcej
Filtruj