Dbajmy o środowisko

Myśl eko

Czyste środowisko to już konieczność, dlatego też staramy się być firmą jak najbardziej dbającą o ekologie. Do minimum ograniczamy papierowy obieg dokumentów wewnątrz firmy, jak również foliowe opakowania zastępujemy tymi w 100% biodegrowalnymi, a większe przesyłki wysyłamy w kartonach z recyklingu. Coraz większy odsetek naszych produktów stanowią tkaniny bawełniane takie jak np. zasłony bawełniane posiadające w większości certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Niewykorzystane kawałki tkanin trafiają do firmy GRANDBAG, która to jest bardzo innowacyjnym projektem aktywizującym seniorów, którzy szyją woreczki wielokrotnego użytku z kawałków firanek i zasłon, a wszystko to w myśl zero waste. Dzięki działalności GRANDBAG i ich wyrobom można ograniczyć zużycie plastiku, a zbędne juz firanki i zasłony wykorzystać ponownie.

Wszystkie nasze magazyny i szwalnie korzystają z nowoczesnego oświetlenia ledowego, dzięki czemu zużywamy teraz o 50% mniej energii elektrycznej, a nasze produkty pozostawiają niższy ślad węglowy.

BDO 000154247