Dbajmy o środowisko

Myśl eko


Alena - zawsze w zgodzie z naturą!


Jako firma z wieloletnią tradycją oraz bogatym asortymentem, która cieszy się nieustannie rosnącym gronem Klientów staramy się spełnić nie tylko Państwa oczekiwania, ale również przy okazji zadbać o dobry stan naszej planety. Doskonale wiemy, że nawet pozornie małe kroki prowadzą do wielkich zmian, dlatego też podczas wykonywania codziennych obowiązków dbamy o to, by podejmowane przez nas działania były zgodne z filozofią eko. 

Choć misją firmy jest przede wszystkim oferowanie Klientom najwyższej jakości akcesoriów dekoracyjnych o przyciągającym uwagę wzornictwie, dzięki którym odmienią Państwo wnętrza swoich własnych czterech kątów, czy też miejsc pracy, to wcale nie znaczy, że nie jest istotne dla nas środowisko naturalne. Wprost przeciwnie! Każdy dział naszej firmy przykłada wagę do życia w zgodzie z naturą. 


W 100% biodegradowlane rozwiązania 


Nasza eko rewolucja nie polega wyłącznie na ograniczaniu do niezbędnego minimum obiegu papierowych dokumentów wewnątrz firmy, czy też rozsądnemu wykorzystywaniu zapasów cartridge'ów do drukarek. W Alenie na próżno jest także szukać sztucznych, ciężko rozkładających się foliowych opakowań oraz setek metrów folii, którą zazwyczaj owinięte są wysyłane produkty. Wszechobecną sztuczność od dłuższego czasu skutecznie zastępujemy w 100% biodegradowalnymi opakowaniami oraz kartonami, które powstają na skutek recyklingu.

Dzięki temu mają Państwo pewność, że decydując się na skorzystanie z usług naszej firmy łączą Państwo przyjemne (odświeżenie wyglądu własnego mieszkania) z pożytecznym (działanie ku poprawie stanu naszej planety). 


Znane certyfikaty i idea zero waste 


Opakowania to jednak jeszcze nie wszystko - również coraz większy odsetek oferowanych przez nas produktów dumnie reprezentuje certyfikaty świadczące o ich naturalnym składzie materiałowym - jak chociażby cieszące się dużym powodzeniem zasłony bawełniane, które posiadają certyfikat OEKO-TEX® Standard100. Jest to oznaczenie przyznawane produktom wolnym od szkodliwych substancji, których stężenie ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka - mowa tutaj m.in. o formaldehydach, pestycydach, chlorofenolach, barwnikach alergizujących oraz ekstrahowalnych metalach ciężkich. Standard100 by  OEKO-TEX ® jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie znaków jakościowych dla tekstyliów. 

Zastanawiają się Państwo co dzieje się z niewykorzystanymi kawałkami materiału? Alena współpracuje z firmą GRANDBAG, która odpowiedzialna jest za projekt związany z aktywizacją seniorów - osoby starsze z dostarczonych kawałków firanek i zasłon szyją woreczki wielokrotnego użytku, a wszystko to w myśl idei zero waste! Dzięki projektom takim, jak ten zainicjowany przez GRANDBAG firanki i zasłony otrzymują drugie życie, a my przyczyniamy się do ograniczenia zużywania plastiku. 


Z ekologią za pan brat - nowoczesne szwalnie Alena 


To nieprawda, że posiadanie własnej szwalni nieuchronnie wiąże się z ponadprzeciętną emisją gazów cieplarnianych - najlepszym przykładem są w tym przypadku nasze szwalnie. Eko rozwiązania zastosowaliśmy również na terenie należących do nas magazynów oraz szwalni - do codziennej pracy wykorzystujemy nowoczesne oświetlenie LEDowe, dzięki czemu obecnie zużywamy ponad 50% mniej energii elektrycznej. To jednak jeszcze nie wszystko! Wszystkie nasze budynki i szwalnie zasilamy energią eklektyczną pochodząca z paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na naszych budynkach, pokrywają one prawie 100% naszego zapotrzebowania na energię eklektyczną.


Nowoczesna szwalnia Alena


Z przyjemnością informujemy iż w ostatnim czasie uruchomiliśmy nowoczesną szwalnię, której szeregi zasilają najbardziej nowoczesne maszyny szyjące zasłony i firany na świecie. Zachęceni licznymi, pozytywnymi opiniami postanowiliśmy sami się przekonać, czy faktycznie są one tak dobre. Efekty stosowania nowoczesnych maszyn w procesie produkcji zaskoczyły nas samych!

Okazało się bowiem, że nie tylko znacznie usprawniły one cały proces szycia zasłon oraz firan, ale również pozytywnie wpłynęły na dokładność i znacznie zmniejszyły ilość wymaganych poprawek! Eco friendly okazał się również wykorzystywany w przypadku tych maszyn mechanizm sterowania numerycznego, dzięki któremu nie ma także mowy o niepotrzebnych stratach materiału, które są przykrą codziennością w przypadku tradycyjnego procesu produkcji. 

Ładowanie...
Ładowanie...