ZADZWOŃ I ZAMÓW 15 840 90 00 (pn-pt 8:00 - 18:00)

Jak kupić firanki bez wychodzenia z domu, czyli kalkulator szycia zasłon i firan.


Rozważasz zakup nowych dodatków okiennych ale nie wiesz w jaki sposób wymierzyć i zamówić wspomniane produkty? Skorzystaj z kalkulatora szycia zasłon i firan!

Nie od dziś wiadomo, że oczy są zwierciadłem duszy. W przypadku domu czy też mieszkania wspomnianą rolę pełnią natomiast okna. Stanowią one element o tyle istotny, o ile – niestety – często pomijany. Z czego wynika opisane podejście? Otóż zdecydowana większość osób dochodzi do wniosku, iż zawieszenie pierwszych z brzegu firan i zasłon w pełni wyczerpuje temat stylistyki okiennej. A to błąd, bowiem właściwie dobrane firany w połączeniu ze stylowymi zasłonami są w stanie nadać wnętrzu oryginalnego i niecodziennego charakteru.


Infogrfika jak dobrać zasłonę i firanę, jak zamówić firankę i zasłonę na wymiar


Wybór firan i zasłon


O tym, że wybór opisywanych dodatków okiennych nie należy do najłatwiejszych wie każdy, kto choć raz w życiu stanął przed koniecznością ich samodzielnego zakupu. Różnorodność dostępnych kolorów i rodzajów potrafi przyprawić o istny zawrót głowy nie tylko klientów, ale nawet profesjonalnych dekoratorów wnętrz. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zasłony i firany szyte na miarę, a tym samym bezbłędnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, iż zakup nadmienionych dodatków okiennych wymaga podania metrażu. Co więcej, nie istnieje jeden, uniwersalny fason zasłon czy też firanek. Konkretne modele szyte są bowiem z myślą o sprecyzowanych potrzebach użytkowników. Skąd zatem wiedzieć jaką długość powinna mieć wybrana przez nas firana czy też zasłona? W takiej sytuacji warto skorzystać z kalkulatora szycia. Czym zatem jest wspomniane narzędzie i jak się nim posługiwać?


Szyjemy na wymiar!

Zamów firany i zasłony szyte na wymiar bez wychodzenia z domu. Łatwo i szybko.

Szycie firan Szycie zasłon


Wymiary


Kolejny krokiem – tuż po wyborze tkaniny – jest określenie właściwego wymiaru zamawianego produktu. Jeżeli twój wybór padł na model zbliżony do tego, który już posiadasz to po prostu wpisz do kalkulatora wymiary wspomnianej dekoracji okiennej. No dobrze, ale co zrobić w sytuacji gdy nie znamy potrzebnych danych? W takim przypadku trzeba po prostu zmierzyć okna. Jak tego dokonać?

W praktyce wszystko uzależnione jest od posiadanego zestawu zawieszenia na karniszu. W przypadku taśmy marszczącej należy podać wymiar od ,,żabki" niemalże do podłogi; w wypadku taśmy tunelowej wymiar od rurki karnisza prawie do podłogi, jeśli zaś posiadasz zestaw z przelotkami wówczas podaj wymiar od górnej części rurki karnisza, prawie do podłogi. Standardowy odstęp firany od podłoża wynosi natomiast od 1 do 8 cm.

Jak mierzyć wysokość firanki i zasłony ?

     - Z taśmą marszczącą: Wymiar od ,,żabki" prawie do podłogi
     - Z taśmą tunelową: Wymiar od rurki karnisza prawie do podłogi
     - Z przelotkami: Wymiar od górnej części rurki karnisza, prawie do podłogi.
     - Standardowy odstęp firany od podłogi wynosi od 1 do 8 cm.

Prosimy zwrócić uwagę na wysokość, zakupiona firana wysoka na np. 2,50 m, po uszyciu czasem może mieć maksymalnie 2,47 m (ok. 3 cm potrzebujemy na podłożenie - jeżeli brzeg w górnej części jest wykończony fabrycznie ).

Jak mierzyć szerokość i wysokość okna pod firankę i zasłonę

Poradniki Video

Jak mierzyć materiał na firany i zasłony wieszane na żabki

Jak mierzyć materiał na zasłonę i firanę na przelotkach

Jak mierzyć materiał na zasłonę i firanę na taśmie tunelowej


Zamów darmowe próbki

Jeśli nie możesz się zdecydować na wybraną tkaninę przed zakupem zamów darmowe próbki. Możesz zmówić do 10 próbek.

Zamów próbki


Z wykończeniem czy bez?


Na samym końcu pozostaje już tylko wybrać wykończenie. Możemy zdecydować na dekorację okienną posiadającą wspomniane wykończenie bądź też jej pozbawioną. W przypadku zasłony szytej na miarę kupujemy gotowy produkt, który możemy zawiesić na oknie praktycznie od razu po wyjęciu z opakowania. Zasłona na metry bez wykończenia wymaga natomiast samodzielnego dodania wykończenia, niemniej jednak ta opcja umożliwia dostosowanie długości tkaniny bezpośrednio na oknie. 

Kalkulator szycia zasłon i firan to wyjątkowy przydatny, uniwersalny program, które umożliwi szybki i łatwy wybór perfekcyjnie dopasowanych dodatków okiennych. Warto dodać, iż jest on integralną częścią każdego produktu. Z tego też względu nie wymaga przechodzenia do innych podstron, co zdecydowanie uprasza cały proces zamówienia. Dzięki kalkulatorowi szycia zasłon i firan bez najmniejszego problemu nabędziesz dekoracje okienne wręcz idealnie dopasowane zarówno do wnętrza, jak i twoich indywidualnych preferencji.


Kalkulator szycia zasłon i firan


Kalkulator szycia zasłon i firan to uniwersalne, niezwykle łatwe w obsłudze narzędzie, które zostało stworzone z myślą o potrzebach wszystkich osób pragnących zakupić dekorację okienną skrojoną na miarę ich potrzeb. Jak z niego korzystać? W pierwszej kolejności zajmijmy się wyborem firany. Aby tego dokonać wystarczy wybrać wejść na stronę kategorii firan na metry. Teraz wystarczy już tylko kliknąć na konkretny produkt. Analogicznie postępujemy w przypadku zasłon tj. wchodzimy na stronę zasłony na metry, a następnie wybieramy interesującą nas tkaninę. Nie wiesz na który design się zdecydować? Pamiętaj, aby brać pod uwagę nie tylko własne preferencje estetyczne ale również styl, w jakim zaprojektowane zostało wnętrze, a także panującą w nim kolorystykę. Warto dodać, iż zasłony dekoracyjne - wykonane z delikatnych, półprzezroczystych tkanin - sprawdzą się w przypadku wnętrz z oknami skierowany w stronę północy. Zupełnie inaczej jest w przypadku zasłon zaciemniających. Ten typ produktu wykonany jest bowiem z grubego materiału, który ogranicza dopływ światła. Z tego też względu będą one przysłowiowym strzałem w dziesiątkę w przypadku mieszkań z oknami skierowanymi na południe. Zasłony panelowe polecane są natomiast głównie do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych.

Doskonale rozumiemy, że ilość dostępnych wzorów, kolorów i materiałów potrafi spędzić sen z oczu nawet najbardziej zdecydowanej osoby, dlatego też na stronie kategorii możesz skorzystać z filtrów w sposób umożliwiający odgórne określenie poszukiwanych parametrów. Dzięki temu klienci mogą zaznaczyć nie tylko preferowany kolor tkaniny, ale również jej rozmiar, a nawet zakres cenowy.


Instrukcja kalkulatora szycia

Kalkulator szycia - szerokość

1 .Szerokość

Podaj szerokość firany lub zasłony - tutaj należy wpisać szerokość firany, a nie karnisza !

Kalkulator szycia - obszycie

2. Wybierz usługę

Wybierz czy tkanina ma być szyta na wymiar czy kupujesz tylko sam materiał do własnego wykończenia.
Kalkulator szycia - wysokość

3. Podaj wysokość

Po wybraniu usługi szycia podaj wysokość firany - tutaj należy wpisać wymiar docelowy.

Kalkulator szycie - wykończenie

4. Wybierz wykończenie

Tutaj należy wybrać rodzaj wykończenia tkaniny. Możesz wybrać taśmę, przelotki bądź obszycie.

Kalkulator szycia - wybór tasmy marszczącej

5. Wybierz taśmę

Dobierz odpowiednią taśmę marszcząca zwracając uwagę na marszczenie i potrzebą ilość tkaniny.

Kalkulator szycia - podsumowanie

6. Sprawdz cenę

Kompozytor na bieżąco aktualizuje cenę o dodatki - w każdym momencie możesz ją sprawdzić.

Dodatkowe wskazówki:

  1. W szerokości firany należy wpisać szerokość firany, nie karnisza.
  2. W wysokości należy wpisać wymiar docelowy, weźmiemy pod uwagę materiał na podłożenie, na który potrzebujemy zapas od 3 cm w firanie do 10 cm w zasłonie.
  3. Zasłona, która wymaga obszycia brzegów ( prawy, lewy ) po obszyciu docelowo zmniejszy się o ok. 10 cm. ( po 5 cm z każdego brzegu )
  4. Doradzamy standardowe marszczenie 1:2,  a więc na karnisz o szerokości 3 metrów ( 300 centymertów ), kup 6 metrów ( 600 centymetrów ) firany i w rubryce szerokość wpisz 600  - domyślnie w centymetrach.
  5. Firanę z wszytą taśmą wysyłamy bez marszczenia, aby podczas transportu nie pomięła się. Na życzenie klienta ściągniemy taśmę - wówczas prosimy podać docelową szerokość.
  6. Prosimy zwrócić uwagę na wysokość. Zakupiona firana wysoka na np. 2,5 metra po uszyciu może mieć maksymalnie 2,47 metra ( ok. 3 centymetry potrzebujemy na podłożenie - jeżeli brzeg w górnej cześci jest wykonczony fabrycznie ).

Kryza - "grzebyk"

Na życzenie obszywamy firany z tzw. kryzą. Standardowa kryza to ok. 3-4 cm, jest ona doliczana do podanego wymiaru ponieważ firana wieszana jest za taśmę marszcząca, a więc te 3-4 cm są ponad żabkę. Potrzebując firanę wysoką 250 centymetrów należy wpisać 250, a w komentarzu do zamówienia dodać informację o kryzie. Wówczas uszyjemy firanę wysoką + 3 - 4 cm. Kryza = 253 lub 254 cm.

Należy pamiętać, że aby zrobić firanę 250 cm z kryzą - potrzebujemy zapas materiału ok. 10, a więc ok. 260 cm przed uszyciem. Na życzenie obszyjemy firanę z większą lub mniejszą kryza, należy wziąć pod uwagę możliwosci tkaniny. Zbyt duża kryza - 5 cm i więcej - może po praniu opadać.

Lamówka

Na życzenie obszywamy również lamówką - dostepna kolorystyka w kategorii DODATKI > DODATKI DO FIRAN > LAMÓWKI. Radzimy wszywanie lamówki w poziomie, ponieważ w pionie nieco podciąga brzegi. Koszt wszycia lmówki jest taki sam jak standardowego obszycia, należy dokupić wówczas tylko lamówkę.

  

Cennik:

Cana za metr bieżący ściegu wynosi 5,00 zł

  •       taśmę marszczącą wszywa się dwoma ściegami 2 x 5,00 zł = 10 zł metr bieżący wszycia taśmy
  •       opłata naliczana jest tylko za obszycie - skrócenie tkaniny bez dopłat
  •       na życzenie szyjemy kryzę - bez dopłat ( inf. powyżej )

UWAGA!

Tkaniny ze wzgledu na niestałą strukturę po uszyciu mogą różnić się w wymiarach o ok. 2%

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszymi doradcami pod numerem telefonu :  +48 15 814 17 72