Firany woalowe

Woal cieszy się ogromną popularnością, ponieważ dostępnych jest mnóstwo wzorów firan wykonanych z tej tkaniny, która łatwo daje się upinać w dowolny sposób. Tworzą bardzo ciekawe aranżacje oraz można wybierać spośród różnej gamy kolorystycznej. Co to jest Woal? Woal to materiał, który wyróżnia się swoją delikatnością oraz elegancją. Pasuje praktycznie do każdego wnętrza, a ponieważ uzyskuje się ją za pomocą splotu włosowo-nitkowego jest tkaniną o dużej przejrzystości. Produkowana z różnych surowców jak na przykład bawełna czy sztuczne mieszanki. Firanki z woalu będą pasować do stylu nowoczesnego, jak również bardziej tradycyjnego.

Czytaj więcej

Produkty 1 do 30 z 50

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1 do 30 z 50

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Woal kreszowany — co to jest ?


Firany woalowe to niezmiennie najchętniej wybierana aranżacja okna. Zawdzięczają to przede wszystkim tym, że jest to tkanina łatwa do utrzymania w czystości oraz łatwa w aranżacji. Dowolność jest tutaj pełna, dla zwolenników minimalizmu wystarczy prosta bez dodatków puszczona do ziemi. Natomiast równie dobrze wygląda firana fantazyjnie upięta, drapowana i z lambrekinem. Dla bardziej odważnych jest propozycja firan z kolorowego woalu.

Firany mogą być uszyte z woalu gładkiego lub woalu kreszowanego. Jeśli nie przepadamy za prasowaniem to wybór tego drugiego jest idealny, ponieważ jego pognieciona struktura nie nadaje się do obróbki termicznej. Dlatego po wypraniu wystarczy powiesić ją na karnisz. Firany mogą być również wykończone gipiurą. Jest to rodzaj koronki, który doszyty na dole firany dodaje jej charakteru i wyjątkowego wyglądu.


Do jakich wnętrz pasują firanki z woalu?


Ten rodzaj tkaniny doskonale sprawdzi się we wnętrzach w stylu angielskim, czyli tam, gdzie królują miękkie kanapy, poduchy i rodzinny duży stół z pewnością będzie pasować firanka woal. W oknie będą się układać w miękkie fałdy i podkreślą przytulność wnętrza. Najczęściej w kolorze białym upięte w ciekawe draperie i marszczenia.

Coraz częściej spotkamy się w domach ze style Biedermeier, który charakteryzuje się prostymi meblami, wysokim połyskiem i dużą ilością dekoracji. Wszystko dość luksusowe, tapicerowane kanapy i fotele na drewnianych ramach. Świetnie będzie pasować w takim wnętrzu firana woal o najwyższej jakości oczywiście w prostej formie.

Kolejny styl, jaki się pojawił to Fusion, czyli minimalizm z dodatkiem tekstyliów z flauszu czy pluszu. Tutaj również łączy się klasykę z nowoczesnością. Dlatego tradycyjne firany z woalu przyjmują ciekawe formy, poprzez asymetrię i odważne cięcia.

Oprócz wymienionych wyżej przykładów woal gładki doskonale będą wyglądać we wnętrzach w stylu loftywym, romantycznym czy ludwikowskim. Jest to wspaniała tkanina bardzo plastyczna i przybierze każdą formę według zamysłu projektanta.


Woal na metry czy firany gotowe ?


Gotowe firany doskonale sprawdzą się w sytuacji, kiedy w naszym mieszkaniu mamy okna o standardowych rozmiarach i możemy dobrać do nich odpowiednią firanę. Gorzej, jeśli nasze okno jest nietypowych wymiarów, posiada skosy lub inne krzywizny bądź zaokrąglenia. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie woalu na metry z usługą szycia na wymiar — dzięki temu nasze firany woalowe będą idealnie pasować zarówno do okna, jak i wnętrza naszego mieszkania bądź domu.


Czytaj więcej
Kupuj wg
Porównanie (0)

Nie masz produktów do porównania.