Taśma do firan

Produkty 12

Sortuj wg

Produkty 12

na stronę
Brak w magazynie
Brak w magazynie

Firanka układająca się na oknie w symetryczne pionowe fałdy, to efekt wcale nietrudny do osiągnięcia. Wystarczy użyć taśmy marszczącej, by cieszyć oczy ładnie udekorowanym oknem. Taśma marszcząca do firanek to rozwiązanie uniwersalne dla firan i zasłon uszytych z różnego rodzaju tkanin. Sposób użycia taśmy marszczącej jest bardzo prosty: wystarczy przyszyć taśmę do zasłonki lub firanki i wciągnąć sznurek. Trzeba pamiętać o jednym – długość taśmy musi być taka sama jak długość firanki bądź zasłonki. Sama taśma nie marszczy się, dopiero przeciągnięcie sznurka daje efekt symetrycznych zakładek. Najpopularniejsze są taśmy marszczące, dzięki którym można uzyskać zakładki w proporcji 1:2. Większość z nich daje możliwość regulacji szerokości zakładek. Zasłonkę lub firankę, w którą wszyto taśmę marszczącą, można powiesić na karniszu za pomocą tradycyjnych żabek lub haczyków. Tak przygotowanej firanki nie powiesimy na szelkach ani przelotkach.

Taśma marszcząca jest dodatkową dekoracją dla firanki. W ofercie naszego sklepu można znaleźć taśmy w różnych szerokościach i wzorach. Najlepiej wybrać taki, który będzie wizualnie współgrał z firanką. Uniwersalny biały kolor sprawdzi się także w przypadku firanek kolorowych. Można też zdecydować się na taśmy transparentne, po przyszyciu praktycznie niewidoczne, które doskonale sprawdzają się zarówno na firankach, jak i zasłonkach.

Jaką taśmę kupić

Dobór taśmy marszczącej do firanki jest zadaniem, któremu warto poświęcić kilka chwil. Ważna jest nie tylko szerokość taśmy i jej kolor, ale także oferowana przez nią wielkość zakładek (marszczeń) i ewentualna możliwość regulacji. Czasem może się okazać, że nasze pierwotne założenia przegrywają w starciu z rzeczywistością i potrzebujemy marszczeń o nieco większym lub mniejszym rozstawie. W zależności od wybranej taśmy i wielkości zakładek uzyskamy szersze bądź węższe marszczenia. Te pierwsze sprawdzą się doskonale przy firankach zdobionych, gdzie warto wyeksponować oryginalny nadruk bądź fakturę. Drugie doskonale ułożą firanki gładkie i jednobarwne. Warto też zwrócić uwagę na szerokość okna. Przy wąskim oknie lepiej zaprezentują się drobne marszczenia, przy szerokim można pokusić się o stworzenie szerszych fal.

W zależności od użytej taśmy, rozstawu i rodzaju marszczenia można uzyskać różny efekt z takiej samej firanki i odwrotnie. Jedna firanka i kilka różnych taśm marszczących mogą być ciekawym eksperymentem przy dekorowaniu okien. Zachęcamy do wypróbowania różnych wariantów, szczególnie że dostępne u nas taśmy marszczące są bardzo tanie. Nie ma konieczności rozwiązywania marszczeń przed praniem firanek.

Ładowanie...
Ładowanie...