Zasłony grube

Produkty 1-12 z 51

Sortuj wg

Produkty 1-12 z 51

na stronę

Zasłony grube, wyglądające na ciężkie to dość szczególny rodzaj zasłon. Nie w każdych wnętrzach wygląda tak samo dobrze. Zasłony grube nie są polecane do małych pomieszczeń, ponieważ pomniejszają je optycznie. Doskonale wyglądają w dużych salonach, jadalniach i sypialniach. Zasłony grube sprawiają, że wnętrza wyglądają na przytulne i bardzo ciepłe. Dobrym zabiegiem, często stosowanym przez dekoratorów wnętrz, jest wieszanie zasłon grubych w sezonie jesienno zimowym. Zasłony grube ze względu na swoją strukturę tłumią uliczny hałas, dlatego sprawdzają się w pokojach położonych od strony ulicy. Często są wykorzystywane w pokojach i apartamentach hotelowych, w których gościom zależy na izolacji akustycznej od ulicy. Niektóre zasłony grube, zwłaszcza zasłony blackout mają właściwości termoizolacyjne.

Zasłony grube – jasne czy ciemne

Kolory zasłon grubych dobierane są na podobnych zasadach, co w przypadku innych rodzajów zasłon. Warto się sugerować wystrojem wnętrza i dopasować kolor do ścian lub dodatków. Można postawić na ciekawe kontrasty, np. zielone zasłony do kremowych ścian. Wbrew pozorom zasłony grube nie muszą być ciemne, jasne kolory, a nawet wiosenne motywy także doskonale prezentują się na zasłonach grubych. Zasłony grube białe optycznie powiększają pomieszczenie, warto stosować taki zabieg w mniejszych wnętrzach.

Zasłony grube na przelotkach

Grube zasłony nie są tak ciężkie, jak to pozornie wygląda, jednak nie są tak lekkie, jak zasłony z cienkiego płótna. Dlatego dobierając sposób wieszania zasłon grubych najlepiej zdecydować się na przelotki. Te duże metalowe koła umiejscowione w górnej części zasłony mają wiele zalet. Przede wszystkim zasłona zawsze jest równomiernie rozwieszona i układa się w symetryczne pionowe fale. Ponadto przelotki bardzo łatwo i lekko przesuwają się po karniszu, nawet jeśli mamy do czynienia z szeroką i ciężką zasłoną, nie będzie problemu z jej przesunięciem. Przelotki wizualnie lepiej pasują do zasłon grubych niż żabki i haczyki. Warto wziąć to pod uwagę, bo wieszanie zasłon grubych na haczykach jest dekoracyjnym faux pas.

Zasłony grube zaciemniające
 

Zasłony grube to nie zawsze są zasłony zaciemniające, w tym wypadku struktura i grubość materiału może być myląca. Nie wszystkie zasłony grube mogą się poszczycić taką samą zdolnością do zatrzymywania promieni słonecznych i zaciemniania pomieszczenia. Dlatego decydując się na zasłony grube do salonu bądź sypialni, warto upewnić się, że sięgamy dokładnie po to, co nas interesuje. Zasłony grube zaciemniające dobrze sprawdzają się na oknach wychodzących na południe, tam najlepiej widać ich niezwykłe właściwości do nieprzepuszczania światła słonecznego. Ta zdolność przydaje się w sypialniach i pokojach dziecinnych, jednak jeśli lubimy, możemy powiesić grube zasłony zaciemniające w dowolnym pomieszczeniu. Jedyny wyjątek warto zrobić dla kuchni, tam grube zasłony lepiej zastąpić lżejszymi.

Zasłony grube z weluru

Zasłony grube z weluru to propozycja dla koneserów lubujących się w perfekcyjnie urządzonych wnętrzach. Sam welur to tkanina zdolna do odbijania światła. Pokryta delikatnym meszkiem zmienia odcień po przesunięciu po nim dłonią. Zasłony grube z weluru doskonale komponują się z innymi dodatkami z tej samej tkaniny i w tym samym kolorze. Warto wykorzystać welur do uszycia poduszek, narzut czy kap. W naszym sklepie oferujemy zasłony grube między innymi z weluru, zarówno gotowe, jak i szyte na wymiar. Na życzenie montujemy przelotki lub taśmy marszczące. Gwarantujemy konkurencyjne ceny i krótki czas realizacji.

Ładowanie...
Ładowanie...