Zasłony szare

Urządzając wnętrza, często podświadomie rezygnujemy z szarego koloru, niesłusznie uważając, że wprowadzenie go do salonu czy sypialni nada mieszkaniu ponury charakter. Tymczasem odpowiednio dobrane zasłony szare nie tylko nie przytłoczą kolorystycznie pomieszczenia, ale będą jego prawdziwą ozdobą.

Czytaj więcej

Produkty 1 do 30 z 156

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1 do 30 z 156

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Szary kolor jest dość uniwersalny, dobrze komponuje się z większością pozostałych barw. Zasłony szare w kolorze ścian to wbrew pozorom nie ekstrawagancja, ale starannie przemyślana koncepcja. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w dużych, dobrze oświetlonych wnętrzach, lub takich, gdzie jest dużo okien i drzwi balkonowych. Duża ilość światła sprawi, że nawet wnętrze zaaranżowane w szarej tonacji będzie napawało optymizmem.

Idealne do kotrastu

Szare zasłony w salonie można łatwo wyeksponować, malując ściany na żywy, soczysty kolor. Dobrze sprawdzi się strażacka czerwień, pomarańcz, żółć, fuksja i błękit. Dla miłośników nieco bardziej stonowanych wnętrz dobrym wyborem będzie klasyczna biel lub zimny beż. Jeśli obawiamy się zbyt dużej dawki szarości, możemy temu zadziałać. Doszyte z boku lub na dole zasłony dekoracje doskonale ją ożywią.

Nie tylko do mieszkania

Zasłony szare ze względu na swój uniwersalny kolor i wygląd doskonale sprawdzą się w firmie, hotelu, restauracji czy jakimkolwiek innym miejscu użyteczności publicznej. Dyskretne gładkie zasłony zaciemniające nie przykuwają uwagi, pozostają praktycznie niewidoczne, w razie potrzeby dokładnie pełniąc swoją funkcję.

Na przelotkach, czy żabkach

Do powieszenia zasłon szarych można wykorzystać klasyczne żabki, ale lepszym rozwiązaniem jest powieszenie zasłony na przelotkach lub taśmie marszczącej. Taki sposób mocowania zasłony na karniszu jest dla niej bezpieczniejszy, ponadto pozwala w łatwy sposób sprawić, że zasłona będzie się ładnie prezentowała na oknie zarówno po rozwinięciu, jak i wtedy, gdy będzie odsłonięta. Miękkie pionowe fale wytworzone przez przelotki lub niesymetryczne, ale równoległe fałdy uzyskane dzięki taśmie marszczącej wprowadzą do pomieszczenia ład i harmonię. Jeśli chcemy w ciągu dnia mocniej wyeksponować okno, można pomyśleć o upięciu zasłon chwostami lub szeroką taśmą, oczywiście w pasującym kolorze.


Porównanie (0)

Nie masz produktów do porównania.