Obciążniki do firan

Produkty 11

Sortuj wg

Produkty 11

na stronę
Brak w magazynie

Nowe firany zawijają się u dołu i nie wyglądają estetycznie? Najmniejszy podmuch wiatru sprawia, że wzdymają się i tracą oryginalny kształt? Obciążniki do firanek mogą pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Wszywając je w dolną część materiału, nadamy zasłonkom pożądaną formę. Wyrównane fałdy i falbanki w końcu zaczną prezentować się doskonale.

Do czego służą ciężarki do zasłon? 

To niewielkie, najczęściej metalowe elementy, które wygładzają powierzchnię firan swoim ciężarem, nadając im pożądany kształt. Mogą być wszywane w kanty i tym samym nie rzucać się w oczy lub, w przypadku zasłon panelowych, stanowić widoczną część dekoracyjną. Zawsze zwróćmy uwagę na wykończenie metalowych elementów. Ostre krawędzie mogą uszkodzić materiał i skrócić żywotność firanki. Niezależnie od tego, czy wykonaliśmy ją własnoręcznie, czy też zdecydowaliśmy się na doszycie obciążników do kupionej zasłonki, warto przemyśleć również jakość metalu, z którego zostały wytworzone.

Proste, metalowe obciążniki do firan przyszywa się w dolnej części zasłony, co nadaje im prawidłowy kształt. Nasze ołowiane, lakierowane proszkowo ciężarki nie rdzewieją i nie niszczą materiału — nawet po wielu praniach. Ich niska cena stanowi dodatkowy atut. Nie musimy także obawiać się zahaczenia i wytarcia firanek ze względu na zaokrąglone kanty obciążnika. Dbamy o wysoką jakość naszych produktów, ponieważ zależy nam na satysfakcji klientów. Wierzymy w rozwiązania, które przetrwają lata. Dlatego proponujemy jedynie przetestowane i sprawdzone wyroby.

Ozdobne ciężarki do firan

Oprócz standardowych rozwiązań oferujemy także ciekawe mini karnisze z zakończeniami imitującymi kryształ. Doskonale sprawdzą się jako obciążenie firan panelowych, które zawsze powinny prezentować się nienagannie. Nasze ekskluzywne produkty, przeznaczone dla osób ceniących sobie blichtr i styl glamour, występują w kilku kolorach: białym, srebrnym i miedzianym. Dzięki dostępności kilku wariantów każdy będzie w stanie dopasować odpowiedni model do wystroju mieszkania. Oczarujmy zarówno bliskich, jak i gości wspaniałym wyglądem naszych firan.

W jaki sposób wszyć obciążniki do zasłonki?

Jeśli własnoręcznie szyjemy nasze ozdoby, sprawa okazuje się o wiele łatwiejsza. Ciężarki umieszczamy w materiale pod koniec pracy. Gdy pożądany efekt jest już prawie uzyskany, wsuńmy po jednym ciężarku w każdy dolny róg. Zaszyjmy w ten sposób, by nie wypadły, a jednocześnie nie mogły przesunąć się w zaszewce. Jeśli kupiliśmy już firany wykonane, które nie układają się dobrze, możemy rozpruć dolne zaszewki i tam umieścić obciążniki, a następnie starannie zaszyć wyloty.

Jeśli nasz wybór padł na zasłony panelowe, obciążnik do firan jest jeszcze prostszy w umiejscowieniu. Nie musimy nawet korzystać z igły i nitki. Wystarczy, tak jak w przypadku niektórych karniszy, odkręcić jeden z kryształów, następnie wsunąć metalowy pręt w zaszewkę i przykręcić zakończenie z powrotem. Dzięki takim rozwiązaniom nasze zasłonki oczarują otoczenie i zachwycą nienagannym pięknem. Obciążnik ozdobny do firan to niewielkie akcesorium, które może całkowicie odmienić wygląd kuchni czy pokoju gościnnego. 

W ofercie sklepu Alena znaleźć można zarówno dyskretne rozwiązania, które w nierzucający się w oczy sposób poprawią wygląd naszych ozdób okiennych, jak i obciążniki ozdobne, same w sobie stanowiące część wystroju. Zawsze dbamy o dobrą jakość naszych produktów, idącą w parze z niskimi cenami. Chcemy, by każdy mógł cieszyć się wspaniałym wyglądem okiennych aranżacji w swoim domu.

Ładowanie...
Ładowanie...