Firany makarony

Nie możemy znaleźć produktów pasujących do wyboru.

Odpowiednio dobrane firany to gwarancja pięknego wyglądu oraz wygodnego użytkowania okna. W ofercie naszego sklepu klienci znajdą nowoczesne i wyjątkowo funkcjonalne makarony firanki tego typu są obecnie niesamowicie modne. Rzeczony model firanki pozwala tworzyć interesujące i bardzo zróżnicowane aranżacje okien, a do tego wspaniale pasuje do wnętrz zaprojektowanych w każdym stylu. Naszym odbiorcom proponujemy firanki makarony w ciekawym i bardzo bogatym asortymencie, dzięki czemu każdy może wybrać produkt odpowiadający mu pod kątem kolorystyki czy wymiaru. Każda dostępna w naszym sklepie firanka makaron charakteryzuje się wysoką jakością i starannym wykonaniem, dzięki czemu zachowuje ładną formę i wspaniale prezentuje się w każdym oknie. Konkurencyjne warunki cenowe i profesjonalna obsługa to gwarancja satysfakcji naszych klientów.

Jaki kolor wybrać

Chociaż kolorystyka firan dawno odbiegła od tylko klasycznej bieli, trudno o bardziej kolorowe firanki niż firany makarony. Złożone z wielu pojedynczych sznurków makarony zostawiają duże możliwości projektantom tekstyliów. Dlatego przy wyborze firan sznurkowych trudno mówić o jednym kolorze. Bardzo często makaron firanki są zestawem nitek w kilku pokrewnych kolorach lub przeciwnie – dobranych na zasadzie kontrastu. Ciekawą propozycją są firanki sznurkowe z nadrukiem obrazka – kwiatów, drzew, motyli itp. To swoiste dzieło sztuki w okiennej aranżacji. Oczywiście tradycyjne białe także są dostępne.

Firanki makarony – zdobione

Osobna kategoria firanek sznurkowych to firany zdobione koralikami (także drewnianymi), kryształkami czy innymi zawieszkami, mogą posiadać również frędzle. Ich rolą jest wzmocnić efekt dekoracyjny samych firan. Takie zdobione do wnętrz w stylu boho, gdzie na pierwszy plan wybija się romantyczna beztroska i artystyczny nieład. Firany makarony zdobione błyszczącymi koralikami, szczególnie imitującymi diamenty bądź inne kamienie szlachetne doskonale wpiszą się we wnętrza w stylu glamour.

Jak upiąć firany makarony

Firany makarony można upinać praktycznie w taki sam sposób jak wszystkie inne firanki. Jedynie gęste marszczenie może nie być najlepszym pomysłem. Co nie znaczy, że firany sznurkowe muszą być gładko rozwieszone na oknie. Wbrew pozorom one także mogą układać się w pionowe fale, które dodadzą klasy i elegancji wnętrzom w różnym stylu. Dobrze sprawdzają się firany na dość rzadko rozmieszczonych przelotkach, firany makarony na flexach oraz firany sznurkowe na kółkach i haczykach. Jeśli jednak mają nie być marszczone, polecamy z wszytym w górnej części tunelem, przez który trzeba przewlec karnisz.

Firany makarony doskonale nadają się do podwiązywania, upinania chwostami, a nawet wiązania w dekoracyjne supły. Trzeba jednak zachować ostrożność, bo sznurkowe firany łatwo się plączą.

Makarony firanki – jak prać

Pranie firan makaronowych wydaje się skomplikowane, w rzeczywistości jednak jest bardzo proste. Zasadniczo nie różni się od prania innych delikatnych firanek. Producent zaleca przeważnie pranie w temperaturze nieprzekraczającej czterdziestu stopni, najlepiej w programie do prania firanek lub tkanin delikatnych. Do ostatniego płukania można dodać płynu zmiękczającego o przyjemnym zapachu. Aby nie poplątały się w praniu, dobrze jest przewiązać je szeroką taśmą na kilku wysokościach i dopiero zdjąć z karnisza. Przed włożeniem do pralki warto zapakować je do płóciennego woreczka lub poszewki na poduszkę. Po upraniu można rozwiesić wilgotne na oknie i pozwolić im wyschnąć. Firany makarony nie wymagają prasowania.

Ładowanie...
Ładowanie...