Zasłony w kwiaty

Kwiaty to jeden z tych elementów dekoracyjnych, bez których nie wyobrażamy sobie domu. Stawiamy je na parapetach, stolikach, wieszamy na ścianach lub sufitach. Świeże, cięte kwiaty ustawiamy w wazonach. Są nieodłączne przy składaniu życzeń imieninowych bądź urodzinowych. Dom bez kwiatów jest smutny.

Nic więc dziwnego, że zasłony w kwiaty zyskują sobie coraz więcej wielbicieli, a firmy prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych, zaskakujących wzorów na tkaninach. Wbrew pozorom materiał na zasłony w kwiaty nie musi być lekki i zwiewny, równie dobrze możemy mieć do czynienia z grubym i ciemnym płótnem, na którym kwiaty są jedynie wytłoczone.

Do salonu czy kuchni

Zasłony w kwiaty do salonu bądź sypialni szyje się zazwyczaj z tkanin zaciemniających. Ich zadaniem jest całkowite zablokowanie przepuszczania światła, zarówno słonecznego, jak i sztucznego.

Zasłony w kwiaty do kuchni mają prawo być nieco cieńsze. Kuchnia to miejsce, w którym potrzebujemy światła, dlatego w dzień nie zasłaniamy okien wcale.

Do jakiego wnętrza 

Kwiaty na zasłonach doskonale prezentują się we wnętrzach w stylu vintage, rustykalnym czy takim, gdzie za motyw przewodni wybrano szeroko pojętą florę. Mogą powielać motywy widoczne na ścianach i w artykułach dekoracji wnętrz bądź pozostawać z nimi w kontraście. Ważne, by całość wnętrza stanowiła wizualną jedność. Zasłony w kwiaty same w sobie są dość kolorowe, dlatego ładnie prezentują się w otoczeniu gładkich, jednobarwnych ścian. Dobrym tłem dla nich są ściany w neutralnych kolorach: białym, szarym, écru, oraz wszelkiego rodzaju pastelach.

 

Modne kwiaty angielskie

Zasłony w kwiaty angielskie to przebój ostatnich lat. Są kwintesencją stylu i elegancji. Ich ponadczasowe piękno będzie ozdobą domu przez wiele lata. Styl angielski charakteryzuje się prostotą i dużą dbałością o detale. Kwiaty na zasłonach w stylu angielskim są dokładnie odwzorowane, także ich kolory do złudzenia przypominają naturalne. W stylu angielskim liczy się smak i dobry gust, jaki niezmiennie kojarzy się z brytyjską rodziną królewską.

Zasłony w kwiaty dobrze sprawdzają się w nie tylko latem, ale także jesienią i zimą. Są dobrą przeciwwagą dla widoku za oknem.

Ładowanie...
Ładowanie...