Obciążniki do zasłon

Produkty 10

Sortuj wg

Produkty 10

na stronę

Praktyczne obciążniki do zasłon

Wystrój okien to jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych każdego domu. Dzięki delikatnym firanom czy fantazyjnym zasłonom można całkowicie odmienić każde wnętrze i stworzyć w nim niepowtarzalny oraz przytulny klimat. Ogromny wybór tkanin daje nieograniczone możliwości w zakresie aranżacji, trzeba jednak pamiętać, że aby wydobyć urodę zasłony, należy ją prawidłowo wyeksponować. Nawet najciekawszy wzór straci na atrakcyjności, jeśli materiał będzie się źle układał, podwijał czy zaginał. Może się tak stać np. wtedy, gdy tkanina okaże się zbyt delikatna w stosunku do długości zasłony albo sztywna i mało plastyczna. W takich przypadkach doskonały sposób na idealny wygląd to specjalne ciężarki do zasłon, które pomagają nadać im prawidłową formę i utrzymać w pożądanej pozycji.

Jak używać ciężarków do zasłon?

Obciążniki do zasłon to niewielkie, wykonane najczęściej z ołowiu lub aluminium elementy, które przyszywa się do dolnej krawędzi zasłony od jej wewnętrznej strony. Ciężarki mają podłużny kształt oraz dziurki umożliwiające ich przymocowanie. Dzięki ich zastosowaniu zasłony są ładnie uformowane, a brzegi nie podwijają się i nie sprawiają wrażenia krótszych niż środek. Obciążniki mogą też występować w formie obciągniętej białą nitką ołowianej linki, którą wszywa się w tunel biegnący wzdłuż dolnej krawędzi zasłony lub firanki.

Obciążniki do zasłon tarasowych

Obciążniki przydają się nie tylko do zasłon wieszanych w salonach czy sypialniach, ale również do tych, które są wykorzystywane na tarasach i balkonach. Takie tkaniny powinny pozostać na swoim miejscu, nawet podczas mocniejszych powiewów wiatru, dlatego odpowiednio dobrane pod względem wagi obciążniki będą tu bardzo przydatne. Dzięki nim tego typu dekoracje tarasowe zaprezentują się nie tylko niezwykle efektownie, ale również okażą się praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Obciążniki do zasłon tarasowych mocujemy na podobnych zasadach, co te do zwykłych zasłon, warto jednak wybrać odrobinę cięższe i bardziej stabilizujące modele.

Ładowanie...
Ładowanie...