Zasłony zaciemniające

Produkty 1-12 z 53

Sortuj wg

Produkty 1-12 z 53

na stronę

Zasłony, nie tylko zaciemniające, pełnią w domu wieloraką funkcję. W ciągu dnia są przede wszystkim barwną dekoracją i oprawą dla okna. Wieczorem zasłonięta zasłona ma za zadanie ochronić nasz dom przed ciekawskimi oczami sąsiadów lub ulicznych przechodniów. Ponieważ jest wtedy całkowicie wyeksponowana, warto zadbać, by zasłony były dobrze dopasowane do twoich potrzeb, przede wszystkim tych estetycznych, ale nie tylko. Kolory, fason, faktura, wzór powinny dobrze komponować się wizualnie z pozostałymi elementami wystroju wnętrza, a także kolorystyką ścian i podłóg. Stawianie na kontrasty nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Czerwona zasłona przy zielonej podłodze będzie wyglądała na dekoracyjną pomyłkę, a nie zamierzony efekt.

Zasłony przydają się także wtedy, gdy z jakiegoś powodu potrzebujemy w ciągu dnia zaciemnić pokój. Czasem mamy ochotę na drzemkę, a czasem chcemy obejrzeć film w atmosferze zbliżonej do kinowej. Właśnie wtedy niezastąpione okazują się zasłony zaciemniające blackout.

Jak zamontować zasłony

Tradycyjne żabki i karnisz to tradycja, która niewiele ma wspólnego ze współczesnością. Dziś wieszamy zasłony, zaciemniające i nie tylko, na przelotkach, na taśmie lub na haczykach. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety. Istotne jest, jak dużą mamy zasłonę, czy jest uszyta z lekkiego, czy ciężkiego materiału, czy karnisz będzie przyczepiony do sufitu, czy do ściany. Przy czym od razu trzeba zauważyć, że lambrekiny stosuje się głównie w sypialniach i kuchniach, rzadziej w salonach. Mimo to, jeśli decydujemy się na panelowe zasłony zaciemniające, sposób, w jaki je powiesimy, znacząco wpłynie na ich wygląd i sposób prezentowania się.

Zasłony zaciemniające – w czym tkwi ich sekret

Nie każda zasłona, nawet jeśli będzie ciemna, zasłuży na godne miano zasłony zaciemniającej. Nie sztuką jest zasłonić okno. Sztuką jest uczynić to tak, by do wnętrza nie przedostało się światło słoneczne. Zasłony zaciemniające blackout szyte są z tkaniny grubszej niż standardowa, dzięki czemu mają zdolność zatrzymywania promieni słonecznych. Warto przy tym podkreślić, że zasłona zaciemniająca nie musi być czarna, aby mogła doskonale spełniać swoją funkcję. W naszym sklepie oferujemy bogaty wybór zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i o wzornictwo. Zasłony panelowe gładkie i zasłony zaciemniające w oryginalne, modne wzory, znajdziesz tylko u nas.

Zasłony zaciemniające – nie tylko do zaciemniania

Zdolność do nieprzepuszczania promieni słonecznych nawet w środku czerwcowego południa to nie jedyna zaleta, jaką potrafią zaskoczyć nasze zasłony zaciemniające blackout. Możliwość stosowania ich w różnym celu sprawia, że są przydatne zarówno latem, jak i zimą. Poza wspominaną już wielokrotnie zdolnością całkowitego zaciemniania wnętrz zasłony zaciemniające blackout mogą pochwalić się jeszcze dwoma zastosowaniami. Mają doskonałe właściwości izolacyjne w zakresie akustyki i temperatury. Oznacza to, że przez zasłonięte okno przedostaje się mniej dźwięków z otoczenia. Tę cechę zasłon zaciemniających polubili szczególnie właściciele hoteli i pensjonatów oraz osoby, które mieszkają przy ruchliwych ulicach bądź po prostu w czasie snu przeszkadzają im nawet niegłośne hałasy. Zasłonięcie zasłony zaciemniającej ogranicza dopływ dźwięków i tworzy tak potrzebną do snu ciszę. Drugą ważną cechą jest zdolność częściowej termoizolacji. Ta zaleta przydaje się zimą. Nie jest tajemnicą, że przy oknach, nawet tych najbardziej szczelnych, zazwyczaj jest chłodniej niż w pozostałej części pomieszczenia. Zasłona zaciemniająca blackout zatrzymuje chłodne powietrze przy oknie, nie pozwalając mu przedostać się w głąb wnętrza. Dzięki zastosowaniu zasłony zaciemniającej oszczędzamy ciepło, a co za tym idzie, także pieniądze.

Zasłony zaciemniające w pokojach dziecinnych

Pokój dziecinny to szczególne miejsce w domu. Nawet kilkuletnie dzieci odczuwają czasem potrzebę popołudniowej drzemki. Noworodki i niemowlęta na ogół śpią dwa razy w ciągu dnia. Dobra zasłona zaciemniająca w dziecinnym pokoju to sposób na stworzenie przytulnej i sennej atmosfery. Nawet dziecko potrzebuje półmroku, by móc spokojnie zasnąć. Decydując się na montaż zasłon zaciemniających w pokoju dla dziecka, możemy być pewni, że nasza pociecha będzie spała spokojnie. A przy okazji zasłony zniwelują dochodzący zza okna hałas.

Zasłony zaciemniające blackout – elegancko i praktycznie

Zasłony zaciemniające w salonie, sypialni czy gabinecie to połączenie elegancji, dobrego smaku i wygody. Gruba, miękka tkanina zasłon zaciemniających nadaje pomieszczeniom stylowego i przytulnego wyglądu. Zdolność do zatrzymywania promieni słonecznych pozwala na dowolne sterowanie stopniem zaciemnienia pomieszczenia. Możliwość częściowego rozpraszania dźwięków daje szansę na wyciszenie pomieszczenia choćby w niewielkim stopniu. Powstrzymywanie przenikania zimna pozwala na lepszą izolację termiczną w chłodne dni.

Przy tym wszystkim klasyczny wygląd zasłon zaciemniających jest przysłowiową kropką nad i. Koronnym argumentem, dlaczego to właśnie te, a nie inne zasłony, powinny zawisnąć w twoich oknach.

Ładowanie...
Ładowanie...