Tkaniny obrusowe

Produkty 1-12 z 17

Sortuj wg

Produkty 1-12 z 17

na stronę

Nie możesz znaleźć obrusa na swój stół? Nic straconego? Stół stołowi nierówny. Bywa, że są stoły robione na wymiar i mają one nietypowe rozmiary – są bardzo długie, ale wąskie. Problem pojawia się w momencie, w którym chcemy przykryć taki stół obrusem. Bardzo często zdarza się, że jeden obrus na taki stół to za mało, dwa już za dużo, a zdobycie dwóch obrusów z tej samej tkaniny, ale w różnych rozmiarach, graniczy z cudem. Na szczęście jest na to sposób. Zamiast kupować gotowy obrus, można go sobie zamówić. Tkaniny obrusowe dają wręcz nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o stworzenie dowolnego obrusa. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór tkanin obrusowych. Dzięki nim zdobycie wymarzonego obrusa stało się możliwe.

Tkaniny obrusowe – na czym polega ich fenomen

Nie każda tkanina, którą położymy na stół, nawet jeśli będzie miała ładnie wykończone brzegi, automatycznie stanie się obrusem. Tu liczy się nie tylko rozmiar i kolor, ale przede wszystkim jakość tkaniny. Obrus nie może się ślizgać, mógłby zbyt łatwo zsunąć się ze stołu. Stąd i tkanina obrusowa musi być odpowiedniej jakości. Dobrze sprawdza się len. Lnianie obrusy ładnie prezentują się na stołach, nie ślizgają się i nie zsuwają. Tkaniny obrusowe od zwykłych materiałów, na przykład na sukienkę, różnią się przede wszystkim wodoodporną membraną, która sprawia, że zamiast zwykłego przykrycia stołu kuponem materiału, uzyskujemy wysokiej jakości obrus plamoodporny. To doskonałe rozwiązanie, jeśli nie uda nam się kupić obrusa plamoodpornego w wybranym przez nas rozmiarze lub fasonie. Tkaniny obrusowe to szansa dla wszystkich, którzy chcą perfekcyjnie urządzić swoje domowe gniazdko.

Tkaniny obrusowe – czy naprawdę potrzebujemy obrusów?

Problem z doborem właściwego obrusa może w końcu zaowocować pytaniem, czy obrus naprawdę jest potrzebny. Odpowiedź prawie zawsze będzie twierdząca. W aranżacji wnętrz najbardziej liczą się detale, to one decydują o charakterze przestrzeni, przytulności, komforcie. A to właśnie tkaniny, między innymi obrusowe, sprawiają, że zimny, pusty salon, staje się miejscem bardzo przytulnym, w którym chce się przebywać. Wystarczy położyć na stole obrus. Dla lepszego efektu można wykorzystać tkaniny obrusowe także w inny sposób, na przykład szyjąc z nich poszewki na poduszki lub zasłony. Tkaniny obrusowe są bardzo uniwersalne, a sama nazwa „obrusowe” nie oznacza zawężenia ich przeznaczenia wyłącznie do obrusów. Obrus może być punktem wyjścia do stworzenia niebanalnych domowych dekoracji. W żadnym razie nie powinniśmy na nim poprzestawać.

Tkaniny obrusowe do restauracji – sposób na jednolite obrusy

Restauracja to miejsce wyjątkowe, a o jej wystrój dba się szczególnie starannie. Obrusy to jeden z wyróżników restauracji. Powinny być dobrej jakości, koniecznie plamoodporne, charakteryzować się ciekawym wzornictwem i niebanalną kolorystyką i oczywiście powinny być uszyte z takiego samego materiału, niezależnie od rozmiaru. Nie zawsze w restauracji stoły są tej samej wielkości, ale dzięki tkaninom obrusowym można uszyć komplet obrusów w różnych rozmiarach. Tkaniny obrusowe oferowane w naszym sklepie spełniają najwyższe standardy najbardziej nawet wymagających lokali gastronomicznych.

Ładowanie...
Ładowanie...