Firany gotowe

    Firanki wieszamy w oknach dla nadania im ładnego wyglądu. Przy okazji dbamy też o prywatność – okno przesłonięte firanką jest dyskretnym strażnikiem naszych domowych tajemnic. Firany gotowe sprawdzają się przy standardowych rozmiarach okien, są dostępne w wielu wzorach i kolorach, możliwości dobrania ich do wystroju pokoju są praktycznie nieograniczone.

Czytaj więcej

Produkty 1 do 30 z 121

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1 do 30 z 121

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Tkanina, z jakiej uszyta jest firanka, ma duże znaczenie dla wyglądu pokoju. Gładki woal nierzadko musi ustąpić miejsca kolorowej organdynie czy batystowi. Firanki gotowe żakardowe dobrze sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, z kolei gładki batystowy panel lepiej pasuje do mniejszych sypialni.

Przelotki czy taśma marszcząca

    Sposób mocowania firan ma bezpośrednie przełożenie na ich wygląd. Mogą być zawieszone na przelotkach i szelkach dzięki czemu układają się w symetryczne fałdy. Jeśli uznamy, że optymalnym sposobem mocowania firanki jest taśma, możemy uzyskać asymetryczne marszczenia, doskonale prezentujące się na oknach, które mają stosunkowo dużą szerokość. Jeśli szycie nie jest nam obce, możemy pomyśleć o doszyciu do firany gotowej ozdobnej lamówki. Taką usługę można też zamówić przy kupnie firanki.

Firanki gładkie pojawiają się w oknach coraz rzadziej. Zamiast nich chętnie widzimy firany żakardowe, w kwiaty, nowoczesny ornament lub w delikatny ażurowy wzór.

Wykończenie, motywy

   Firanki wieszane w salonie najczęściej sięgają od podłogi do sufitu. Przy dobieraniu firanek do sypialni warto pomyśleć o krótszych, łukowato wykończonych, z dłuższymi bokami i krótszym środkiem. Kolorystycznie mogą pasować do poszewki na poduszce lub kołdrze. Ewentualnie być jej kontrastowym przeciwieństwem. Bardzo często wykończeniem łukowatych firanek jest falbana.

W kuchni wieszamy firanki krótkie, szyte na wymiar okna, najczęściej proste, bez zbędnych ozdób. Wyjątkiem są duże kuchnie w stylu rustykalnym. Tu mile widziane są wzorzyste firanki upięte chwostem, przewiązane ozdobną taśmą lub związane podwiązką.

Plusy firanek gotowych

Firanka gotowa, dokładnie zasłaniająca okno, to rozwiązanie praktyczne i szybkie. Na uwagę zasługuje także niska cena. Firanki gotowe są stosunkowo tanie.

Porównanie (0)

Nie masz produktów do porównania.