Rolety rzymskie czy zasłony, które rozwiązanie wybrać do kuchni?

Rolety rzymskie do kuchni
25 listopada 2020 1535 view(s)

Rolety rzymskie czy zasłony, które rozwiązanie wybrać do kuchni?

Kuchnia często jest nazywana sercem domu – to tu domownicy spędzają wiele czasu, wspólnie szykując i spożywając posiłki. W trakcie urządzania tego pomieszczenia większość osób przykłada dużą uwagę do wyboru mebli, sprzętu AGD i wyposażenia. Prócz tych podstawowych elementów, w kuchni nie może zabraknąć dekoracji okiennych. Najczęściej będą to rolety lub firanki, stanowiące funkcjonalną ozdobę każdego okna. Jakie będą zalety tych rozwiązań oraz które z nich warto zastosować w swojej kuchni?


Rolety rzymskie do kuchni


Rolety rzymskie to dekoracje okienne, które od kilku lat cieszą się stale rosnącą popularnością. Łączą w sobie praktyczną i estetyczną funkcję, będą elegancką ozdobą każdego okna. Ich zawijający się ku górze materiał układa się w atrakcyjne fale, a po rozwinięciu – skutecznie osłania przed spojrzeniami przechodniów czy nadmiernym promieniowaniem. Dostępne w sprzedaży rolety rzymskie do kuchni mogą zostać wykonane z tkaniny typu blackout. Nie przepuszcza ona światła słonecznego, oferując zaciemnienie wnętrz sięgające nawet 98%. Tą metodę dekoracji okna można zamocować w nieinwazyjny sposób bezpośrednio na jego ramie lub przymocować trwale do ściany czy sufitu. W sprzedaży dostępne są także egzemplarze, które można zawiesić na karniszu. Wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia i promieniowanie słoneczne materiałów, mogą stanowić gustowną dekorację kuchni przez wiele lat. Wśród najważniejszych zalet tego rozwiązania należy wymienić:

  • - Wygodną obsługę za pomocą dedykowanego mechanizmu. Wystarczy ustawić łańcuszek w wybranej pozycji, by precyzyjnie dopasować ilość wpadającego światła do wnętrza mieszkania.
  • - Rolety rzymskie do kuchni dzielą się na pełne – zasłaniające całą powierzchnię szyby oraz częściowe, stanowiące dekorację jej górnej części. Drugie z rozwiązań jest chętnie wybierane przez osoby preferujące częste wietrzenie, gdyż umożliwia ono szybkie otwarcie okna bez konieczności przesuwania firanek i zasłon czy też podciągania łańcuszkowego mechanizmu.
  • - Rolety rzymskie są łatwe do zdjęcia, a wiele modeli można także prać w pralce. Dzięki temu bez problemu można zdjąć ich przybrudzoną tkaninę do prania, w konsekwencji zachowując jej estetyczny i świeży wygląd przez długi czas.

Rolety rzymskie i zasłony do kuchni

Firanki i zasłony do kuchni


Wiele osób planujących nową aranżację kuchni, decyduje się na zawieszenie w niej firan oraz zasłon. W sklepach z dekoracjami okiennymi oferowane są niezwykle zróżnicowane modele firanek i stor, które bez trudu można dopasować do potrzeb klienta oraz wiodącego we wnętrzach stylu. Zawieszone w kuchni firany stanowią efektywną osłonę przed światem zewnętrznym, zapewniając wysoki poziom prywatności w ciągu dnia, a zarazem gwarantując dobre doświetlenie każdego pomieszczenia. Aby zwiększyć praktyczny charakter dekoracji okna, warto sięgnąć także po zasłony do kuchni. Zasunięte w chwili, gdy zapada wzrok sprawiają, że wnętrze mieszkania nie jest widoczne dla osób znajdujących się poza budynkiem. Modele wykonane z tkaniny zaciemniającej dodatkowo zabezpieczają przed przenikaniem światła lamp ulicznych oraz samochodów, gwarantując maksymalny komfort w czasie wieczornego gotowania i spożywania posiłków. Firanki i zasłony do kuchni cechują się następującymi zaletami:

  • Duża dostępność wzorów, kolorów i wymiarów. Do kuchni dedykowane są zarówno firanki długie, jak i krótkie oraz zazdrostki. Prócz nich w pomieszczeniu warto zawiesić zasłony o wysokości sięgającej parapetu lub podłogi, zależnie od upodobań jego użytkowników.
  • Firanki nie utrudniają obserwacji okolicy za oknem, a zarazem chronią przed wzrokiem przechodniów. Chcąc w pełni osłonić się przed zewnętrznym światem już po zmroku, wystarczy jednym ruchem zasunąć story, które całkowicie ograniczą widoczność wnętrza mieszkania nawet przy zaświeconych lampach.
  • Eleganckie firany oraz kotary dopasowane kolorem i wzorem do pozostałych elementów aranżacji wpływają na zwiększenie przytulnego i ciepłego charakteru pomieszczenia. Misternie upięte – stanowią także przyciągającą wzrok dekorację, poprawiającą atrakcyjność wnętrz zarówno w oczach domowników, jak i gości.

 

Rolety rzymskie, firany i zasłony do kuchni to dekoracje okienne niemal obowiązkowe w każdym domu. Chronią one przed wzrokiem przechodniów, nadmiernym promieniowaniem czy światłem ulicznych lamp, zwiększając komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Jednocześnie są one ważną ozdobą wnętrz, stanowiącą estetyczne dopełnienie całej aranżacji, a zarazem w pełni praktyczną w codziennej eksploatacji.

Powiązane posty
Komentarze

Proszę się zalogować aby móc skomentować.

Nie masz konta?

Zarejestruj się, aby móc komentować
Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...