Rolety rzymskie do kuchni

Kuchnia często jest nazywana sercem domu – to tu domownicy spędzają wiele czasu, wspólnie szykując i spożywając posiłki. W trakcie urządzania tego pomieszczenia większość osób przykłada dużą uwagę do wyboru mebli, sprzętu AGD i wyposażenia. Prócz tych podstawowych elementów, w kuchni nie może zabraknąć dekoracji okiennych. Najczęściej będą to rolety lub firanki, stanowiące funkcjonalną ozdobę każdego okna. Jakie będą zalety tych rozwiązań oraz które z nich warto zastosować w swojej kuchni?


Rolety rzymskie do kuchni


Rolety rzymskie to dekoracje okienne, które od kilku lat cieszą się stale rosnącą popularnością. Łączą w sobie praktyczną i estetyczną funkcję, będą elegancką ozdobą każdego okna. Ich zawijający się ku górze materiał układa się w atrakcyjne fale, a po rozwinięciu – skutecznie osłania przed spojrzeniami przechodniów czy nadmiernym promieniowaniem. Dostępne w sprzedaży rolety rzymskie do kuchni mogą zostać wykonane z tkaniny typu blackout. Nie przepuszcza ona światła słonecznego, oferując zaciemnienie wnętrz sięgające nawet 98%. Tą metodę dekoracji okna można zamocować w nieinwazyjny sposób bezpośrednio na jego ramie lub przymocować trwale do ściany czy sufitu. W sprzedaży dostępne są także egzemplarze, które można zawiesić na karniszu. Wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia i promieniowanie słoneczne materiałów, mogą stanowić gustowną dekorację kuchni przez wiele lat. Wśród najważniejszych zalet tego rozwiązania należy wymienić:

  • - Wygodną obsługę za pomocą dedykowanego mechanizmu. Wystarczy ustawić łańcuszek w wybranej pozycji, by precyzyjnie dopasować ilość wpadającego światła do wnętrza mieszkania.
  • - Rolety rzymskie do kuchni dzielą się na pełne – zasłaniające całą powierzchnię szyby oraz częściowe, stanowiące dekorację jej górnej części. Drugie z rozwiązań jest chętnie wybierane przez osoby preferujące częste wietrzenie, gdyż umożliwia ono szybkie otwarcie okna bez konieczności przesuwania firanek i zasłon czy też podciągania łańcuszkowego mechanizmu.
  • - Rolety rzymskie są łatwe do zdjęcia, a wiele modeli można także prać w pralce. Dzięki temu bez problemu można zdjąć ich przybrudzoną tkaninę do prania, w konsekwencji zachowując jej estetyczny i świeży wygląd przez długi czas.

Rolety rzymskie i zasłony do kuchni

Firanki i zasłony do kuchni


Wiele osób planujących nową aranżację kuchni, decyduje się na zawieszenie w niej firan oraz zasłon. W sklepach z dekoracjami okiennymi oferowane są niezwykle zróżnicowane modele firanek i stor, które bez trudu można dopasować do potrzeb klienta oraz wiodącego we wnętrzach stylu. Zawieszone w kuchni firany stanowią efektywną osłonę przed światem zewnętrznym, zapewniając wysoki poziom prywatności w ciągu dnia, a zarazem gwarantując dobre doświetlenie każdego pomieszczenia. Aby zwiększyć praktyczny charakter dekoracji okna, warto sięgnąć także po zasłony do kuchni. Zasunięte w chwili, gdy zapada wzrok sprawiają, że wnętrze mieszkania nie jest widoczne dla osób znajdujących się poza budynkiem. Modele wykonane z tkaniny zaciemniającej dodatkowo zabezpieczają przed przenikaniem światła lamp ulicznych oraz samochodów, gwarantując maksymalny komfort w czasie wieczornego gotowania i spożywania posiłków. Firanki i zasłony do kuchni cechują się następującymi zaletami:

  • Duża dostępność wzorów, kolorów i wymiarów. Do kuchni dedykowane są zarówno firanki długie, jak i krótkie oraz zazdrostki. Prócz nich w pomieszczeniu warto zawiesić zasłony o wysokości sięgającej parapetu lub podłogi, zależnie od upodobań jego użytkowników.
  • Firanki nie utrudniają obserwacji okolicy za oknem, a zarazem chronią przed wzrokiem przechodniów. Chcąc w pełni osłonić się przed zewnętrznym światem już po zmroku, wystarczy jednym ruchem zasunąć story, które całkowicie ograniczą widoczność wnętrza mieszkania nawet przy zaświeconych lampach.
  • Eleganckie firany oraz kotary dopasowane kolorem i wzorem do pozostałych elementów aranżacji wpływają na zwiększenie przytulnego i ciepłego charakteru pomieszczenia. Misternie upięte – stanowią także przyciągającą wzrok dekorację, poprawiającą atrakcyjność wnętrz zarówno w oczach domowników, jak i gości.

 

Rolety rzymskie, firany i zasłony do kuchni to dekoracje okienne niemal obowiązkowe w każdym domu. Chronią one przed wzrokiem przechodniów, nadmiernym promieniowaniem czy światłem ulicznych lamp, zwiększając komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Jednocześnie są one ważną ozdobą wnętrz, stanowiącą estetyczne dopełnienie całej aranżacji, a zarazem w pełni praktyczną w codziennej eksploatacji.