Wyjątkowe zasłony w kwiaty – czyli jak cieszyć się wiosną w salonie cały rok

Zasłony w kwiaty
6 listopada 2018 731 view(s)

Wyjątkowe zasłony w kwiaty – czyli jak cieszyć się wiosną w salonie cały rok

     Salon stanowi centralne pomieszczenie każdego mieszkania i domu. Służy rozrywce, spotkaniom towarzyskim i odpoczynkowi. Z tego względu tak ważne jest, aby spełniał on dwie funkcje jednocześnie – estetyczną oraz użytkową. W obu przypadkach znakomitym rozwiązaniem okażą się zasłony w kwiaty. To one sprawiają, że można cieszyć się wiosną w salonie niezależnie od pory roku.

 

Nieśmiertelny motyw florystyczny

 

    Kwiaty kojarzą się z wiosną, młodością, radością, bezpieczeństwem i nadzieją. Właśnie z tego powodu stały się tak popularnym motywem wykorzystywanym na tkaninach, w ceramice, malarstwie, rzeźbie i wielu innych dziedzinach sztuki. Nie zmieniło się to od tysięcy lat. Nie powinno więc dziwić, że zasłony do salonu również go wykorzystują.

 

Zasłony w kwiaty do salonu

 

    Do głównych zalet zasłon w kwiaty należy uniwersalność. Z ich pomocą można stworzyć niemal dowolną kompozycję. Same w sobie doskonale też wpasują się w aktualny wystrój wnętrza. Choć znacznie częściej można je znaleźć w tradycyjnie urządzonych mieszkaniach, zasłony w kwiaty do salonu mogą stanowić ciekawy element także w minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeniach. Wiele zależy od wybranego wzoru.

W sklepie Alena znajdują się dziesiątki zasłon z florystycznym motywem. Można wybierać pomiędzy klasycznymi i bardziej ekstrawaganckimi motywami. Dzięki nim można efektownie zaaranżować okna w zależności od potrzeb. Ponadto posiadamy zasłony w kwiaty gotowe, wykonane z wysokiej jakości przędzy żakardowej. Cechują się dużą przepuszczalnością światła i powietrza, a przy tym nie wymagają prasowania po delikatnym praniu.

 

Jak zasłony wpływają na pomieszczenie?

 

Od wyglądu salonu zależy przede wszystkim samopoczucie przebywających w nim osób. Mieszkańcy czy goście muszą czuć się bezpiecznie i przyjemnie. To właśnie jest celem zasłon w kwiaty. W kwestii poczucia bezpieczeństwa zasłony chronią przed widokiem z zewnątrz. Stanowią dobrą osłonę zwłaszcza, jeśli w pomieszczeniu pali się żarówka. Z drugiej strony zasłona wykorzystywana jest również do chronienia się przed nadmiernie wpadającym światłem słonecznym, które może niepotrzebnie nagrzać mieszkanie lub uniemożliwić komfortowe korzystanie z komputera czy telewizora.

 

Zasłona w kwiaty do sypialni

 

     Aby zapewnić odpowiedni poziom osłony, nasze gotowe zasłony w kwiaty tworzone są z tkaniny, która charakteryzuje się wysokim stopniem zaciemnienia. Wynosi on od 50 do 80%, co daje wyjątkowe poczcie prywatności i nie pozwala światłu na zalanie całego salonu.

 

Zasłony w kwaiaty różowe

 

     W kwestii samopoczucia warto jeszcze nadmienić, że kwiatowe otoczenie jest traktowane przez ludzi za najbardziej atrakcyjne. Większość lubi otaczać się różnymi roślinami – jest to niezwykle ważne zwłaszcza w miastach, gdzie terenów zielonych bywa zdecydowanie za mało. Zasłony w kwiaty stanowią więc namiastkę roślinności i dopełniają się z roślinami umieszczonymi w salonie. Dzięki temu wiosenne wrażenia pozostają aktualne, nawet jeśli w okna uderza śnieg.

 

Motywy mieszane

 

Jednym z popularniejszych sposobów na aranżację salonu są również wzory mieszane. Połączenie motywu florystycznego z ornamentami daje bardzo oryginalną zasłonę w kwiaty do salonu. Na taką mieszankę decydują się zwłaszcza osoby z artystyczną duszą, które poszukują niecodziennych elementów dekoracyjnych. W asortymencie Aleny znajdują się także takie tkaniny. Naszym klientom udostępniamy możliwość ingerencji w oryginalny wzór. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własną aranżację okienną, która łączy w sobie np. pasy i kwiaty albo haft i kwiaty.

 

Zasłona w kwiaty realistyczne

 

     Co równie ważne – nasze tkaniny można prać w pralce. Są też skonstruowane w taki sposób, aby nie sprawiały problemów przy mocowaniu. Rozwieszenie na karniszu jest szybkie i nieskomplikowane.

Wszystkich zainteresowanych gotowymi zasłonami z kwietnym motywem zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Alena. Z przyjemnością pomożemy w wyborze najlepiej odpowiadających zasłon do Państwa domu. W tym celu wystarczy do nas zadzwonić lub zostawić wiadomość drogą mailową, na którą bezzwłocznie odpowiemy. Zachęcamy do skorzystania z tej opcji!

 

 

 

Powiązane posty
Komentarze

Proszę się zalogować aby móc skomentować.

Nie masz konta?

Zarejestruj się, aby móc komentować
Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...