Jak dobrać do swojego wnętrza właściwe poduszki dekoracyjne?

Poduszki dekoracyjne na łóżku
10 czerwca 2019 473 view(s)

Jak dobrać do swojego wnętrza właściwe poduszki dekoracyjne?

Chcąc, by wnętrze naszego domu jak najbardziej było dopasowane do naszego charakteru, wyrażało naszą osobowość i odpowiadało na wszelkie potrzeby, warto zwrócić uwagę podczas aranżacji salonu, sypialni, pokoju dzieci czy tarasu na dodatki. One to tworzą zgrabną całość, stanowią o klimacie pomieszczenia. Jednym z ważniejszych elementów są poduszki dekoracyjne. Sprawdź, jakie wybrać!


Poduszki dekoracyjne w stylu Jungle

Aranżacja Twojego salonu, sypialni czy pokoju Twojego dziecka może być czynnością niezwykle przyjemną. Co najważniejsze, wcale nie oznacza, że jedynie na początku urządzania pomieszczenia będziemy musieli zmierzyć się z wyborem wszelkich dodatków, tkanin, ozdób - bardzo szybko możesz zmienić wygląd wnętrza, klimat pokoju za sprawą zmiany dodatków. O ile meble: regały, stoły z krzesłami, sofy, kanapy, biblioteczki są elementem statycznym i często stałym, tak wszelkie dodatki obecne w Twoim wnętrzu mogą dość często się zmieniać, a za ich sprawą dokona się niezwykła metamorfoza Twoich wnętrz. Dywany, koce, narzuty, tkaniny okienne- firany i zasłony, a także dekoracyjne kwiaty, ozdoby ścian czy pamiątki w postaci galerii zdjęć w niezwykłych ramkach są przedmiotami, które decydując o konkretnym stylu Twojego wnętrza. Jednym z najbardziej popularnych dodatków są dekoracyjne poduszki. Poszewki na jaśki mogą stanowić o stylu pomieszczenia, o jego charakterze. Pamiętaj, by uwagę przykładać do wyboru wszelkich dodatków. Przypadkowe wybory zazwyczaj kończą się fiaskiem. Warto więc poświęcić więcej czasu na dobór dodatków.

Poduszki do każdego (nie)wielkiego wnętrza

Poduszki dekoracyjne

Unikalny styl i kształt wybranych poduszek może determinować to, jak w ostatecznej wersji zostanie odebrany Twój salon czy sypialnia. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele wzorów, kolorów, tkanin. Bez trudu znajdziesz także poszewki, które wpiszą się w Twoją aranżację. Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, jeśli zależy Ci, by Twoje wnętrze było przyjemne dla oka.

Jedną z podstawowych zasad jest odpowiedni dobór wielkości poduszek. Mając niewielkie wnętrze, małą kanapę w Twoim salonie lub niewielkie fotele, a chcąc ozdobić je poduszkami, które pełnią także funkcję użytkową, są doskonałym oparciem podczas odpoczynku, wybierz niewielkie poduszki. Powinny one być proporcjonalne do wielkości mebla, na którym je zamieścisz. Mając możliwość postawienia w salonie obszernego narożnika mieszczącego całą Twoją rodzinę lub mając na tyle miejsca, by ustawić w pokoju wielkie łoże, wybierz większe poduszki. 

Kolor i wzór ma znaczenie

Poduszki dekoracyjne kwiatkowe

Jeśli Twój pokój dzienny jest utrzymany w stylu romantycznym, znajdzie się tam zarówno wiele falbanek, kwiatowych wzorów, pastelowych kolorów, Twoje poduszki także nie powinny odstawać od tego stylu. Wybierz te, które są gładkie, w pastelowych kolorach  lub dopasuj je do kwiatowych wzorów lub delikatnych krat.

Twoje wnętrze wpisuje się w tak popularny styl skandynawski? Przeważa w nim biel, drewno, naturalne materiały i dużo światła? Koniecznie podkreśl tę wysmakowaną aranżację poduszkami w stonowanych kolorach, o wzorach geometrycznych, paskach lub przełam delikatność i kruchość wnętrza mocnym kolorem. Żółte, pomarańczowe czy soczysto zielone poduszki nadadzą charakteru każdej szarej kanapie lub beżowemu fotelowi.

Sezonowość

Nie bój się dodatków! Zabawa kolorami, wzorami poszewek na poduszki w Twojej sypialni czy salonie może się okazać doskonałym sposobem na delikatne zmiany w Twoim wnętrzu. Jeśli jesteś osobą podążającą za trendami, osobą, dla której ważne są nowinki we wnętrzarskim świecie z pewnością możesz je zawrzeć w swoich pomieszczeniach właśnie dzięki dodatkom. Poduszki to także idealny element, bynadac wnętrzu konkretnego klimatu i wyrazu. Jeśli nadchodzą święta Bożego Narodzenia klimat świąteczny uzyskasz w swoim pokoju jedynie przez dodanie poszewek  na poduszki z motywem zimowym, renifery, śnieżki, choinki - wszystko to sprawi, że w  zaledwie kilka chwil w Twoim pokoju zagości świąteczny duch. Chcąc zmienić swoje wnętrze na czas upalnego lata i wakacji warto jest wybrać lniane poszewki, które będą nawiązywały do stylu nadmorskiego, będą także rozjaśniać wnętrza.

Wybór zdaje się nie mieć końca. Warto mieć w swoich domowych szufladach dodatkowe poszewki, dzięki którym ekspresowa metamorfoza pokoju zadowoli Ciebie i całą rodzinę.

Powiązane posty
Komentarze

Proszę się zalogować aby móc skomentować.

Nie masz konta?

Zarejestruj się, aby móc komentować
Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...