Dekoracja mieszkania na wynajem

Na rynku nieruchomości na wynajem nie brak jest mieszkań przeznaczonych dla turystów, rodzin czy studentów. Chcąc zwiększyć ich atrakcyjność – a tym samym zainteresowanie potencjalnych najemców i możliwy do uzyskania czynsz – prócz podstawowego umeblowania warto zadbać o ich dekorację. Do tego celu idealnie nadają się stylowe firanki i zasłony, eleganckie rolety rzymskie oraz inne tekstylia. Jak najlepiej udekorować mieszkanie do wynajęcia zgodnie z zasadami home stagingu?


Dekoracja mieszkania na wynajem – najważniejsze wskazówki


Przygotowując aranżację mieszkania na wynajem należy mieć na uwadze fakt, że wyczucie estetyczne przyszłych lokatorów może znacząco różnić się od upodobań właścicieli lokalu. Z tego względu dobierając meble i dodatki warto kupować rzeczy o uniwersalnym charakterze. Kwieciste zasłony i firany z gipiurą mogą bowiem nie przypaść do gustu zwolennikom nowoczesności, a minimalistyczne tradycyjne rolety – miłośnikom stylu prowansalskiego. Zamiast nich dobrze będzie wybrać proste zasłony o stonowanej kolorystyce czy dodatki z dyskretnym zdobieniem, które będą pasować do każdego wnętrza, cechując się skromnym charakterem. Taka neutralna przestrzeń sprawi, że każdy potencjalny najemca poczuje się w niej jak u siebie, chętniej decydując się na podpisanie stosownej umowy. Dodatkowo tkaniny o jasnej tonacji wpuszczą do wnętrza dużą ilość światła sprawiając, że wyda się ono większe, bardziej przyjazne i atrakcyjne. Warto tutaj pamiętać o tym, że żadna dekoracja nie będzie prezentować się ładnie przy brudnym oknie. Z tego względu przed zawieszeniem nowych firan czy rolet bezwzględnie wskazane jest staranne umycie szyb, framug i parapetów.

Wybierając dekoracje do mieszkania – firanki, zasłony, rolety czy dywany, dobrze będzie nabyć produkty wysokiej jakości. Takie przedmioty pomogą zwiększyć prestiżowy charakter wnętrza, podnosząc jego okazałość. Ponadto będą one wyjątkowo trwałe, dzięki czemu posłużą lokatorom przez długi czas bez utraty swoich właściwości. Przeglądając ofertę sklepów z tekstyliami domowymi dobrym pomysłem jest ich dopasowanie pod kątem ewentualnego lokatora. Jeśli mieszkanie jest dedykowane rodzinie z dziećmi, warto wyposażyć je w wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości firanki lub praktyczne rolety dzień noc, które zagwarantują niezbędną prywatność. Lokal dla singli lub studentów dobrze będzie udekorować za pomocą przytulnych rolet rzymskich, zapewniających komfortowy nastrój do nauki i wypoczynku po pracy. Warto, by zastosowane ozdoby i tkaniny były estetycznym, a zarazem praktycznym elementem wyposażenia, pozytywnie przekładającym się na funkcjonalność mieszkania i wygodę najemców. Potencjalni zainteresowani zawsze zwracają baczną uwagę na okna i ich wystrój, stąd wskazane jest szczególnie staranne dopracowanie tej strefy oferowanego lokalu.


Dekoracja mieszkania pod wynajem

Aranżacja poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu do wynajęcia


Kupując tekstylia okienne i dekoracje do wybranych pomieszczeń mieszkania na wynajem warto zadbać o to, by były to produkty cechujące się pewną funkcjonalnością. Optymalny dobór firan, zasłon czy rolet ma szczególnie istotne znaczenie w lokalach znajdujących się na niższych piętrach w pobliżu ulic i chodników, a także w bliskiej odległości od sąsiednich budynków. Gustowne i nieprzepuszczające światła tkaniny zapewnią bowiem najwyższy poziom prywatności, wpływając na dobre samopoczucie najemców.

W sypialni mieszkania dobrze będzie zastosować zestaw firan i kotar, który sprzyja wieczornemu relaksowi, a zarazem osłania przed wzrokiem przechodniów i światłem lamp. Świetnie sprawdzą się tu zaciemniające zasłony, które pozwolą na komfortowy wypoczynek także za dnia. Jeżeli na podłodze są panele, po bokach łóżka warto ułożyć także puszyste chodniczki, ocieplające taką chłodną powierzchnię. W salonie lub pokoju dziennym można wykorzystać eleganckie rolety rzymskie, które zwiększą ekskluzywny charakter tego reprezentacyjnego pomieszczenia. Najlepiej zawiesić tu modele o stonowanej kolorystyce i wzornictwie, które będą ważną ozdobą, a zarazem funkcjonalnym elementem wnętrza. W tym pomieszczeniu warto zadbać także o dodatki – miękki dywan czy wygodne poduszki na kanapie sprawią, że wyda się ono komfortowe, zachęcając do relaksu. W łazience doskonale sprawdzą się wysokiej jakości rolety dzień noc. Za dnia nałożone na siebie pasy dyskretnie przesłonią wnętrze pomieszczenia, natomiast po zmroku - naprzemiennie ułożone - całkowicie odizolują od świata zewnętrznego, gwarantując maksimum prywatności w czasie wieczornej toalety. Spore możliwości aranżacyjne pozostawia wystrój kuchni. Tutaj – zależnie od stylu mebli – sprawdzą się zarówno firanki z zasłonami, jak i rolety rzymskie, które można łatwo zdjąć i uprać.

 

Odpowiednie dodatki – zasłony, firany, rolety czy inne tekstylia – to skuteczny sposób na podwyższenie standardu mieszkania oferowanego na wynajem. Ich elegancka forma i stonowana kolorystyka zwiększają przytulny charakter i prestiż każdego wnętrza. Dodatkowa funkcjonalność takich produktów potęguje także atrakcyjność lokalu sprawiając, że znalezienie najemcy nie sprawi żadnego problemu.