Zasłony i dodatki Świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i długo wyczekiwany czas, spędzany w gronie najbliższych osób. Przygotowania do uroczystej kolacji wigilijnej oraz pierwszego i drugiego świątecznego dnia trwają często przez wiele poprzedzających je tygodni. Aby podkreślić podniosły bożonarodzeniowy nastrój, dobrze będzie wykorzystać dostępne w sklepach ozdoby i dekoracje. Jakie produkty warto kupić?


Bombki na tradycyjną choinkę


Większość osób nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki. Bez względu na to, czy będzie ona prawdziwa, czy też sztuczna, powinna zostać przystrojona za pomocą odpowiednich świątecznych ozdób. Wśród ludzi ubierających choinkę największą popularnością cieszą się tradycyjne bombki. Mogą one zostać wykonane ze szkła bądź specjalnego tworzywa, dzięki czemu będą mniej podatne na stłuczenie. Bombki o zróżnicowanej formie i kolorystyce stanowią przyciągające wzrok dekoracje, które zwiększają atrakcyjny charakter drzewka. Warto uzupełnić je także o specjalne kolorowe girlandy oraz świecące łańcuchy, które stworzą bajeczną feerię barw na każdej choince. Ciekawym pomysłem będzie również zawieszenie bombek w innych częściach mieszkania – na klamkach okiennych, lampach czy karniszach oraz przyozdobienie nimi iglastego stroika. Pomoże to stworzyć wyjątkowy nastrój oraz spójną, podniosłą atmosferę w całym wnętrzu.


Świąteczne dekoracje na stół


W trakcie Bożego Narodzenia wiele czasu spędza się przy stole, spożywając tradycyjne świąteczne dania. Z tego względu pewną dozę uwagi warto poświęcić również dekoracji jego blatu, która powinna nawiązywać do ozdób bożonarodzeniowych obecnych na choince. Jakie elementy warto na nim umieścić?

  • Podstawową ozdobą każdego stołu jest obrus – jednolicie biały bądź kolorowy, posiadający deseń o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Osoby preferujące bardziej symboliczne dekoracje mogą zastosować podkładki lub serwety ułożone jedynie pod talerzami. Takie rozwiązanie będzie wyjątkowo praktyczne w domach zamieszkanych przez małe dzieci, które mogłyby przypadkowo ściągnąć zwisający z blatu materiał.
  • Na świątecznym stole powinien znaleźć się tematyczny stroik przybrany bombkami, szyszkami, świecami lub suszonymi owocami. W sklepach dostępne są gotowe wieńce o zróżnicowanej wielkości i wyglądzie; można także zdecydować się na ich samodzielne przygotowanie z użyciem takich samych bombek, jakie będą na choince.
  • Aby podkreślić wyjątkowy nastrój wigilijnej kolacji, na stole warto ustawić zapalone świece, dopasowane kolorystycznie do pozostałych ozdób i dekoracji. Pomogą one w stworzeniu przytulnej i odprężającej atmosfery, pozwalając na uroczystą celebrację tych ważnych świątecznych chwil.
Firanki i dodatki Świąteczne

Bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje wnętrza


Prócz ozdób na choinkę oraz stół, w okresie Bożego Narodzenia warto przygotować również dekoracje całego mieszkania. Atrakcyjne wizualnie przedmioty o świątecznym charakterze stworzą magiczny klimat we wnętrzu, wprowadzając w nim podniosły, wyjątkowy nastrój. Dużą rolę w aranżacji pełnią wszelkiego rodzaju tekstylia, takie jak serwetki, firanki czy zasłony. Poszukując produktu dopasowanego do bożonarodzeniowego klimatu, można zdecydować się na materiały z tematycznymi motywami – choinką, bombkami, śnieżynkami czy reniferami. Dobrym pomysłem będzie także powieszenie zasłon w odcieniu czerwieni, ciemnej zieleni lub złota. To kolorystyka idealnie wpisująca się w świąteczną atmosferę, a zarazem na tyle uniwersalna, że będzie można wykorzystać ją również w pozostałych miesiącach roku. Na czas Bożego Narodzenia warto zaplanować również świąteczne dekoracje ścienne. W salonie lub sypialni można zawiesić ozdobne girlandy, wykonane z iglastych gałązek z odpowiednim przybraniem. Magiczny klimat zapewnią przymocowane na ścianie świecące łańcuchy, podkreślające uroczysty charakter nadchodzących świąt. Obecnie coraz więcej osób decyduje się także na zastąpienie tradycyjnej choinki dekoracją ścienną o tym samym kształcie, mocowaną bezpośrednio na ścianie. Zajmuje ona znacznie mniej miejsca, a dodatkowo jest niebanalną ozdobą wnętrza o równie odświętnym designie.

 

Choć okres Bożego Narodzenia jest stosunkowo krótki, wymaga on odpowiedniej oprawy podkreślającej jego uroczysty charakter. Aby w każdym wnętrzu stworzyć magiczny i podniosły klimat, warto zadbać o tematyczne świąteczne ozdoby i dekoracje. Przystrojona choinka, stół z eleganckim obrusem i pachnącym wieńcem oraz kolorowe zasłony i dekoracje ścienne sprawią, że chwile spędzone w rodzinnym gronie pozostawią miłe wspomnienia na kolejne zimowe miesiące, niosąc wytchnienie od przepełnionych pracą dni.