Zasłony do biura w domu - home office

W dobie wykonywania swoich obowiązków w trybie Home Office, zastanawiamy się, jak zapewnić sobie optymalne warunki, które pozwolą nam pracować wydajnie. Z pewnością nasza efektywność jest zależna od wielu czynników, ale kluczowe znaczenie odgrywa przestrzeń fizyczna, którą trzeba uporządkować i dobrze zorganizować. Oprócz ergonomicznego stanowiska pracy, duże znaczenie ma również oświetlenie i ogólna estetyka. Liczy się dopływ światła dziennego, dlatego aranżacja okna powinna być przemyślana.


Rola światła w home office


Niektóre osoby wybierają to, co tradycyjne i trafnie wpisujące się w aktualne trendy. Firanki i zasłony nigdy nie wychodzą z mody, dlatego cieszą się dużą popularnością, a wzorów, tkanin i akcesoriów do zasłon na rynku pojawia się coraz więcej. Pokazuje to, że firany niejedno mają imię. Mogą być wykonane z materiału, który jest bardzo delikatny i bardziej przypomina mgłę. To ciekawe rozwiązanie do wnętrz, w których liczy się subtelna elegancja i przypuszczenie światła dziennego. Niektóre firany to bogato zdobiona tkanina, interesujące wzornictwo, a więc świetne dopełnienie wnętrz, w których dominuje styl retro. 


Firany do biura w domu

Część materiałów to orientalne wzory - mogą przykuwać uwagę i być trafnym uzupełnieniem całej aranżacji, jednak w pokoju, w którym pracujemy liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Wygodne zasłanianie i odsłanianie okna pozwoli nam dowolnie manipulować ilością wpadającego światła. Właśnie dlatego najlepiej sprawdzają się zasłony, które będą wykonane z materiału nieprzepuszczającego słońca. Jest to szczególnie potrzebne w dniach, kiedy słońce staje się zbyt natarczywe. Kiedy potrzebujemy maksymalnej koncentracji liczy się optymalne oświetlenie. Jasne światło może pobudzać nas do działania, sprzyjać skupieniu, a stłumiona sceneria i delikatne światło raczej nas wyciszają i uspokajają. Zasłony więc to ogromny potencjał pozwalający regulować natężenie światła w pokoju, w którym pracujemy.


Przyjazna i estetyczna przestrzeń  


Najczęściej zasłony sprawdzają się wieczorami kiedy chcemy już zapalić w domu światło i tym samym zapewnić sobie prywatność. Niektóre osoby przekonały się, że praca wieczorem może być najlepszym rozwiązaniem. Brak rozpraszaczy i ulubiona muzyka w tle sprawiają, że kreatywność wspina się na wyższy poziom, oczywiście pod warunkiem, że nie jesteśmy senni i przemęczeni. W parze z pracą zdalną idzie większa miara swobody, ale również ryzyko dezorganizacji i deficyt motywacji, dlatego konieczne jest ćwiczenie samodyscypliny. Funkcjonalny pokój do pracy to przede wszystkim przestrzeń, w której będziemy mieć optymalne warunki do koncentracji.


Szare zasłony do biura w domu

Oprócz tego, że trzeba zadbać o potrzebne materiały do pracy i niezbędne akcesoria to warto również pamiętać o regularnych przerwach, które mogą przekładać się na lepsze wyniki. Kiedy wciąż patrzymy w ekran monitora, po kilku godzinach możemy czuć duże przemęczenie. Dlatego dobrze jest wyjrzeć przez okno, aby wzrok mógł odpocząć, a umysł się zregenerować. Sprawdzą się takie firanki, które nie będą utrudniały otwierania okna kiedy będziemy chcieli zaczerpnąć świeżego powietrza. W gabinecie do pracy liczy się design. Jeżeli możemy pozwolić sobie na wyodrębnienie osobnego pomieszczenia w domu na typowe miejsce do pracy to warto pamiętać o spersonalizowanych dodatkach, które uczynią to wnętrze wyjątkowym. Indywidualnego wyrazu dodają zasłony w geometryczne wzory. To ciekawy wybór do pomieszczeń, w których króluje minimalizm. Geometria skutecznie przełamie jego surowy charakter.


Biuro z charakterem w domu - pracuj z pasją


Niezależnie od tego, jak bardzo praktyczne podejście mamy do wyposażenia wnętrz, dobrze wiemy, że w dodatkach i z pozoru nieistotnych detalach tkwi wielka siła. Dlatego warto wybierać to, co znacznie uprzyjemni naszą codzienność. Praca zdalna w domu może znacznie podnieść efektywność i zyski. Warto wykorzystać jej charakter w pełni. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem jest praca w określonych godzinach. Część osób wyodrębnia sobie w domu przestrzeń, w której zachowują się niemal identycznie jak w biurze. Wymaga to samodyscypliny, najczęściej wczesnego wstawania, ale pozwala zachować tak ważną granicę między życiem prywatnym, a zawodowym.

Niektórzy jednak wolą wykorzystać komfort, jaki daje elastyczny czas pracy i nie narzucają sobie sztywnych ram. Jeżeli nie ulegamy zbytnio pokusie rozpraszania się mediami społecznościowymi czy portalami, które mają niewiele wspólnego z naszą pracą to z pewnością możemy ustalać sobie czas pracy o dowolnych godzinach. Każdy powinien decydować o tym, jak będzie pracował w oparciu o swoje potrzeby i możliwości. Nie ma tutaj jednej zasady, która działa w przypadku każdego. Praca w domu to również konieczność dostosowania się do domowników i dużo więcej niespodziewanych sytuacji niż na przewidywalnej przestrzeni biurowej. Część osób ceni kreatywność i dba o oryginalność, która również ma swój wyraz we własnym domu. Sprawdza się to zwłaszcza wśród osób, które silnie utożsamiają się z tym, co robią, a ich obowiązki zawodowe są elementem pasji i zainteresowań.