Czy firanki panelowe to idealny wybór do kuchni?

firany panele do kuchni
19 października 2018 633 view(s)

Czy firanki panelowe to idealny wybór do kuchni?

     Aranżacja wnętrz polega przede wszystkim na wyborze odpowiednich dodatków. Powinna je cechować nie tylko wysoka estetyka, ale i funkcjonalność. Jest to szczególnie istotne w przypadku kuchni, która może okazać się bardzo wymagającym pomieszczeniem. Podczas gotowania często dochodzi w nim do zabrudzeń, dlatego elementy dekoracyjne znajdujące się w kuchni powinny być łatwe do czyszczenia. Z tego też względu zaleca się stosować w niej firanki panelowe. To wygodna opcja, która coraz częściej zastępuje klasyczne firanki w modnych wnętrzach. 

 

Panel do kuchni firanka

 

Firanki panelowe do kuchni - zalety

 

Firany zbliżone wyglądem do paneli to jedno z ciekawszych rozwiązań, jakie mamy do wyboru, aranżując kuchnie. Zapewniają wiele możliwości, ponieważ można je zamówić na metry. Sprawia to, że łatwo dopasować ich rozmiar do wymiarów naszych okien. Ponadto bardzo dobrze prezentują się na przeszklonych powierzchniach, które nierzadko można spotkać w nowoczesnych mieszkaniach. Firany panelowe stanowią świetne zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Wykonane są z odpornych materiałów, które można przetrzeć mokrą szmatką, przywracając im nienaganny wygląd. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Nie trudno tu o zachlapanie firanki tłuszczem czy sokiem z warzyw. Klasyczne, materiałowe firanki od razu wymagałyby prania, co jest dość kłopotliwe. Poza tym nie zawsze mamy pewność, że pozbędziemy się z nich każdego zabrudzenia. 

 

Nowoczesne firany - sposób na ciekawy design

 

Firany panelowe zapewniają możliwość niezwykle różnorodnej aranżacji, ponieważ występują w licznych wzorach. Coraz częściej spotykamy się z motywami geometrycznymi. Popularne są zwłaszcza pionowe lub poziome pasy. Niekoniecznie musimy się jednak na nie decydować. Ciekawym pomysłem będzie wybór firan nawiązujących tematycznie do przeznaczenia danego pomieszczenia. W przypadku kuchni będą to głównie firanki z motywem owoców lub warzyw. Najczęściej jednak w mieszkaniach i domach spotkamy się z jednolitymi firanami, utrzymanymi w stonowanych barwach. Kolory, jakie obecnie dominują we wnętrzach to głównie szarość oraz biel. Nieco rzadziej wybierane są również firany w odcieniu brązu, beżu czy błękitu. Dlaczego warto je wybierać? Jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Nawet jeżeli w przyszłości zdecydujemy się na zmianę aranżacji, tego rodzaju zasłony nadal będą idealnie pasować. 

 

Nowoczesny panel fiolet

 

Firanki nowoczesne a klasyczne

 

Nowoczesne firany nie różnią się tak bardzo od klasycznych propozycji, chociaż coraz częściej wykonywane są z innych materiałów. Rzadziej spotkamy się z firankami ażurowymi, szczególnie że ten typ osłony okna nie sprawdza się za dobrze w kuchni. Firanki panelowe występować mogą wspólnie z zasłonami, bądź stanowić oddzielny element dekoracyjny, w zależności od naszych preferencji. Są przy tym wygodniejsze w obsłudze, ponieważ pozwalają kontrolować ilość światła, jaka dostaje się do pomieszczenia.

Powiązane posty
Komentarze

Proszę się zalogować aby móc skomentować.

Nie masz konta?

Zarejestruj się, aby móc komentować
Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...