FIRANA MARKIZETA LUX - TIUL WYS. 2,80 M

Salon w dzisiejszych czasach to dla wielu z nasz wyjątkowe miejsce, jest często miejsce wielofunkcyjnym i niezwykle często jest to przestrzeń otwarta połączona zazwyczaj z kuchnią, jadalnią lub holem.  To tutaj spotykamy się całymi rodzinami, aby spędzić czas i odpocząć po ciężkim dniu pracy i dlatego też powinniśmy zadbać o to aby to wnętrze wpływało nas pozytywnie. Jednym z ważniejszych elementów naszego salonu są zazwyczaj okna nierzadko połączone w wyjściem na salon lub balkon. To przez nie wpada do naszego wnętrza duża ilość promieni słonecznych, a nieraz i z nimi wzrok sąsiadów :) Dlatego też aby czuć się komfortowo tak ważne jest dobranie odpowiedniej firanki do naszego salonu.

Jak mawiają projektanci to firany i zasłony tworzą pomieszczenie i jest to prawda, ale tylko w sytuacji kiedy zostaną one odpowiednio dobrane pod wieloma względami, z których należałoby wymienić choćby:

  • -Styl wnętrza
  • -Funkcjonalność
  • -Wielkość Pomieszczenia
  • -Kolorystyka i materiał
  • -Dodatki, ozdoby

>Przy tak dużym wyborze firan i zasłon można czuć się przytłoczonym dlatego też postaramy się w skrócie przedstawić kilka porad jak zrobić to szybko i nie dużym kosztem.


Klasyczny czy nowoczesny? – styl wnętrza


Przede wszystkim należało by się zastanowić nad tym w jakim stylu urządzony jest nasz salon i w zależności od tego dobrać odpowiednia tkaninę, i tak np. do salonu nowoczesnego odpowiednie będą firany proste, długie najlepiej w naturalnych kolorach, różnego rodzaju siateczki bez zdobień.


Prywatność, oświetlenie…. – czyli funkcjonalność salonu


W momencie kiedy mamy już określony styl salonu pozostaje nam określić funkcje jakie mają pełnić w naszym salonie firanki. Czy jest to tylko funkcja stricte dekoracyjna czy może chcemy ograniczyć ilość światła w naszym salonie.

Jeśli ma to być tylko efekt dekoracyjny to firana nie musi przysłaniać całego okna i może być upięta uchylając widok za oknem, lub jeśli chcemy jednocześnie ochronić się przed promieniami słonecznymi może to być firana marszczona.


Wskazówka !

Jeśli zdecydujesz się na firany dla salonu połączonego z kuchnią lub jadalnią zdecyduj się na firany i zasłony bardziej przezroczyste aby zapewnić więcej światła w pomieszczeniu
Grubszą tkaninę rozważ w salonie, w którym chcesz uzyskać więcej prywatności, lub mniej naturalnego światła.Przestronny salon – o wielkości pomieszczenia


Zasłony i firanki dobrze dobrane do salonu poprawia nie tylko wystrój ale i sprawia, że salon stanie się  przestronniejszy, większy. I aby osiągnąć taki efekt należy przestrzegać kilka wskazówek.Wskazówka !

W przypadku niewielkich pomieszczeń najlepiej wybrać firanki z lekkich tkanin w jasnych naturalnych kolorach, które wpuszczą do wnętrza więcej światła i tym samy salon wyda nam się większy.
Firanki i zasłony powieszone bliżej sufitu mogą optycznie zwiększać wysokość salonu.Czy zawsze biała firana? – Kolor

FIRANA MARKIZETA, TKANINA OZDOBNA WYS. 3,00 M


W większości przypadków kolor firan w naszym salonie to biel, choćby dlatego, że jest to kolor uniwersalny pasujący do każdego wnętrza i praktycznie każdej zasłony i jeśli zależy nam na eleganckim wnętrzu to jest to idealny wybór. Jednak w ostatnim czasie nie musimy skupiać się tylko na firankach w bieli, producenci oferują cała paletę kolorów firanek, w tym firanki z nadrukami. Możemy tutaj śmiało użyć kontrastu z zasłonami czy ścianami co sprawi, że okno stanie się wiodącym akcentem naszego salonu. Kolor zawsze możemy wzbogacić o różne kombinacje wzorów i materiałów.

Nie wiesz jakie zamówić ? Poproś o ...

Darmowe próbki


Z uwagi na ogrom kolorów, wzorów i materiałów zawsze można zamówić darmowe próbki tkanin, które z pewnością pomogą w wyborze optymalnego zestawu dekoracji okiennych.Wskazówka! 

Zamówioną próbkę przyłóż do okna aby sprawdzić jaki efekt uzyskasz w swoim salonie.Zamawiając firankę pamiętajmy o karniszu


Na koniec nie zapomnijmy o karniszu choć by dlatego, że nie wszystkie karnisze pasują do każdej zasłony i firanki stanowiąc idealną harmonię. Zdobne, ciężki zasłony najlepiej prezentują się zawieszone na prostym i minimalistycznym karniszu. Pamiętajmy także o dodatkach do upinania takich jak np. haczyki.


Więcej podobnych porad jak dobrać zasłonę i firanę do wnętrza znajdziecie w tym artykule.