Jak ożywić monochromatyczne wnętrza, które wyglądają na niezwykle nudne.

Wnętrza monochromatyczne
16 marca 2020 291 view(s)

Jak ożywić monochromatyczne wnętrza, które wyglądają na niezwykle nudne.

Przez większość naszego życia wierzyliśmy w to, że wnętrza udekorowane za pośrednictwem wielu różnych barw to przepis na fantastyczny pokój. Jeżeli chodzi o aranżację i dekorowanie, warto wziąć pod uwagę to jakie odcienie kolorów łączymy ze sobą. Pamiętajmy o tym, że monochromatyczne barwy nie są najlepszym pomysłem, gdy chcemy stworzyć żywe i inspirujące pomieszczenie. Szare ściany, szare wnętrze brak odcieni i dekoracji z interesującą paletą barw to sposób na to, aby zaserwować sobie depresyjny nastrój, którego każdy z nas chciałby uniknąć. Szary salon bez dodatków nie jest już eleganckim, minimalistycznym pomysłem od wielu lat.

Jeżeli chcesz uniknąć sytuacji, w której twoje wnętrza staną się przygnębiające, nudne lub po prostu brakuje ci pomysłu na ich udekorowanie, zapoznaj się z poniższymi przykładami, które naprowadzą cię na sprawdzone rozwiązania. Z przedstawionymi pomysłami z całą pewnością ożywisz swój dom i zaskoczysz odwiedzającą cię rodzinę lub przyjaciół.


Rześkie i czyste wnętrza.


Sekretem pokoju, który wygląda naprawdę czysto, jest właściwy kolor ścian. Szare ściany bez wątpienia były kiedyś niezwykle pożądanym obiektem. Zarówno w biurach, jak i domowych warunkach. Jednokolorowa aranżacja salonu faktycznie może się sprawdzić również i w dzisiejszych czasach. Aby było to możliwe, musimy zadbać o kolor wnętrza, który będzie niezbyt ciemną, ale też nie przesadnie jaskrawą barwą. Jeżeli chodzi o wnętrza takich pomieszczeń jak na przykład salon, dobrze sprawdzą się kremowe, odprężające odcienie. Czysta biel lub biel z domieszką niebieskiego koloru to mieszanka, która sprawdzi się podczas aranżacji ściany, salonu, jak i nowoczesnej zasłony. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wykorzystanie pomysłu, którym są odcienie bieli lub niebieskiego, musisz pamiętać, że utrzymanie takiego wnętrza będzie wymagało dodatkowego wysiłku.


Beżowo szare ściany i firany.


Firany do nudnego wnętrza

Gdybyśmy mieli wybrać kolorystykę, która wywiera niezwykle neutralne wrażenie, z całą pewnością na pierwszym miejscu wylądowałoby szare wnętrze. Wyobraźcie sobie szary odcień na ścianach, meble i firanki w podobnej kolorystyce. Nie byłby to wystrój, który pobudza do działania. Istnieje jednak sposób na to, aby miłośnicy zimnych barw mogli odnaleźć się w modnej aranżacji. Proponujemy balans między szarością i jasnymi tonami poprzez zastosowanie szarej barwy wymieszanej z kolorem beżowym. Tak skomponowane odcienie ożywią nawet najbardziej przygnębiające pomieszczenie i skłonią do działania każdego leniucha.

Jeżeli chcesz sprytnie uzupełnić beżowo szare wnętrze, dodaj do obranej jasnoszarej aranżacji poduszki dekoracyjne i zasłony o kremowych kolorach. Doskonale skontrastują one ciemniejsze elementy, dodając interesującego nastroju w pomieszczeniu. Pomimo tego, że szare wnętrza bardzo często są demonizowane przez wielu projektantów i miłośników estetyki, warto wiedzieć o tym, że dobrze komponują się z innymi subtelnymi tonami. Wypadają wyśmienicie wśród kremowych i szałwiowych barw, jednak niech nikomu nie przyjdzie do głowy, aby zająć nimi cały salon i ściany.


Jakie podjąć kroki podczas aranżacji wnętrza, aby wyglądało na bardziej przytulne i kosztowne.


Pomysły na dekorowanie wnętrza domu nie przychodzą do głowy same. Wymyślanie aranżacji salonu od podstaw może być naprawdę zniechęcającym zadaniem. Udaj się na stock wypełniony zdjęciami umeblowanych wnętrz i zasięgnij inspiracji. Zrób sobie filiżankę ulubionej kawy lub herbaty i zajrzyj na pinterest. 18 Godzin później być może zapiszesz sobie kilka interesujących tablic ze zdjęciami, które posłużą ci za wzór. Z pewnością uznasz, że było warto. Jednak doskonale wyselekcjonowane meble, kolorowe zasłony i kolory ścian to tylko początek. Wiele osób nadal nie ma zielonego pojęcia, od czego zacząć.

Brzmi znajomo? Gotowe pomysły mogą być jednakowo wspaniałym przyjacielem, który w trudnej chwili podsunie nam gotowy pomysł do zrealizowania lub staną się najgorszym wrogiem, przez którego nie będziemy wiedzieli, na co się ostatecznie zdecydować. Poniżej wymienimy kilka aspektów, które ci ustalić plan działania tak, aby salon wyglądał przestronnie i luksusowo.


Zawieś zasłony tak wysoko, jak to tylko możliwe.


Jednym z najczęstszych błędów jest zawieszenie zasłon bezpośrednio nad oknem. Jest to sytuacja analogiczna do noszenia sukienek, które odcinają łydki do samej połowy i sprawiają, że nogi wyglądają jak krótkie kikuty. Zawieś swoje zasłony tak wysoko, jak to możliwe. Za pośrednictwem tej prostej sztuczki optycznej sprawisz, że ściany będą wyglądały na nieco wyższe i szersze. Dzięki zwiększeniu ich optycznej objętości pokój bez względu na rozmiar będzie wyglądał na o wiele bardziej przestronny.


Używaj różnych tekstur.


Firany do nudnego wnętrza

Różne odcienie, kolorowe zasłony, meble i poduszki pod kolor. Różnorodna tekstura dodaje zainteresowania wizualnego i sprawia, że oczy z zadowoleniem przemieszczają się z jednego miejsca do drugiego wokół pokoju. Jeżeli więc chodzi o stylizację, upewnij się, że ciekawej różnorodności. W przypadku aranżacji przy oknach dodaj nieco swobodnej kolorystyki i ton przestrzeni, który sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na o wiele bardziej praktyczne. Wykorzystaj poduszki dekoracyjne o ciepłych barwach. Rzuć kilka z nich na kanapę. Używaj naprzemiennie miękkiej i twardej tkaniny, co stworzy elegancki kontrast. Wykończ dekoracje ścienne. Być może znajdziesz kilka ciekawych roślin lub zainteresujesz się płóciennym obrazem, który uzupełni pustą przestrzeń nieopodal podwieszanego telewizora.


Coś wyszło ci imponująco dobrze podczas dekoracji? Zatem użyj powtórzeń!


Wielu dekoratorów i projektantów zwraca uwagę na to, że przedmioty w parzystych liczbach są bardziej estetyczne, a powtarzanie tej samej, dobrej koncepcji wcale nie musi być wtopą. Takimi zabiegami przyciągniesz jeszcze więcej uwagi osób, które odwiedzą twoje wnętrza i zapewnisz pomieszczeniom równowagę estetyczną. Wykorzystaj też zasadę piramidy podczas komponowania dodatków. Podpowiada ona, aby zastosować te same lub podobne przedmioty dekoracyjne na różnych wysokościach.

Powiązane posty
Komentarze

Proszę się zalogować aby móc skomentować.

Nie masz konta?

Zarejestruj się, aby móc komentować
Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...