Firanka z gipiurą

   

     Technika wytwarzania gipiur powstała pół tysiąca lat temu, w XVI wieku. Jednak czas największego rozpowszechnienia się tych ozdób do firan przypada na XIX wiek. To wtedy można było je zobaczyć w niemal każdym domu. I choć dziś nie są one u szczytu swojej popularności, wciąż znajdują amatorów szukających niebanalnego sposobu na wystrój wnętrza. Aktualnie można mówić o początku renesansu tej koronki pochodzącej z Flandrii.

 

Gipiura jest haftowaną ozdobą z koronki. Jej produkcja polega na przeplataniu nici nawiniętych na klocki. W ten sposób osiąga się wyrób o niepowtarzalnym wzorze. Sprawia też, że tkanina staje się bardzo wytrzymała i odporna na wszelkie urazy.

 

Szczegóły, które przyciągają wzrok

 

Na ogólne wrażenie z posiadanych firan wpływają nawet najdrobniejsze detale. Aby się wyróżniać na tle innych, firana musi mieć ciekawe wykończenie. Dzięki niemu staje się prawdziwą ozdobą domu, a nie tylko zwykłym sposobem na zasłonięcie okien. Gipiury mogą być najlepszym rozwiązaniem w kwestii zwiększenia atrakcyjności firanek. Na ich korzyść przemawia niewielki rozmiar. Są one dodatkiem – ale nie należy nie doceniać ich wartości. Prosta firana z doszytą subtelną koronką staje się zupełnie nową dekoracją pomieszczenia.

Wzornictwo gipiur jest wyjątkowo różnorodne. Wprawni tkacze mogą uzyskać niemal dowolny design. Oznacza to, że przyozdobione firanki będą pasować do każdego wnętrza. Mogą dopasować się zarówno do nowocześnie urządzonej przestrzeni, jak i zaaranżowanej w bardziej tradycyjny sposób.

 

Firana z gipiurą

 

Doszywki na zamówienie

 

Firany z koronkami można znaleźć w każdym sklepie. Oferta sprzedażowa jest bardzo bogata i odpowiada zapotrzebowaniu. Istnieją jednak sytuacje, w których klienci chcą zachować aktualnie posiadane zasłony, a ich jedyną potrzebą jest odpowiednie przyozdobienie. W takim przypadku również nie ma problemu – wiele sklepów oferuje specjalnie przygotowane doszywki.

Jedną z firm świadczących taką usługę jest Alena. Zajmujemy się produkcją gipiur na metry w atrakcyjnie niskich cenach. Wystarczy wybrać wysokość koronki, następnie podać jej szerokość, a my przygotujemy bogato zdobioną gipiurę na zamówienie. To sprawdzone rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z własnych firanek. Jest też bardzo ekonomiczną opcją. Doszywka to koszt zaledwie kilku złotych za metr bieżący. Nasi klienci mogą więc otrzymać estetyczną ozdobę w naprawdę niewielkiej cenie. Nie trzeba też martwić się szukaniem produktu wyjątkowo pasującego do firan – w tym przypadku za każdym razem otrzymuje się dokładnie taki metraż, jaki został określony w zamówieniu.

 

Koronka gipiura

 

Gdzie gipiura na metry sprawdza się najlepiej?

 

Koronki nie kojarzą się już wyłącznie z klasycznie urządzonymi pomieszczeniami. Dekoratorzy wnętrz coraz częściej sięgają po nie ze względu na możliwości, które gipiury zapewniają podczas aranżacji pomieszczeń. Mogą one stanowić uzupełnienie każdej koncepcji.

Z tego względu korzysta się z nich nawet w nowomodnych domach. Połączenie tradycji z nowoczesnością gwarantuje nieszablonowy efekt. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na wzornictwo, ponieważ nie wszystkie gipiury mogą wkomponowywać się w wystrój wnętrza. To jednak nie przeszkadza nikomu, kto lubi eksperymentować z estetyką i szukać nowych rozwiązań.

Warto zwrócić uwagę, że gipiura na metry może przydać się także do innych elementów wyposażenia domu. Choć tworzone są z myślą o firanach, bez problemu mogą stanowić ozdobę stołu. Wystarczy doczepić je do obrusów. Niektóre rodzaje zasłon również nadają się do przyozdobienia w ten sposób. Nierzadko odpowiednio długa gipiura może zostać wykorzystana jako samodzielny dodatek. Przywieszenie jej np. na oknie w kuchni daje bardzo ciekawy efekt. Może również zostać przyszyta do zazdrostek i tym podobnych zasłon.

Gipiura do firan to dodatek, który będzie doskonale prezentował się w dowolnym pomieszczeniu. Aby wybrać ciekawy wzór, warto przyjrzeć się szerokiej ofercie sklepu Alena. Posiadamy różnorodny wybór koronek świetnie zdobiących zasłony.