Jak urządzić salon z aneksem kuchennym - praktyczne wskazówki

Salon z aneksem kuchennym
2 marca 2020 1071 view(s)

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym - praktyczne wskazówki

Każdy z nas chce, aby jego codzienność była osadzona w przyjaznej przestrzeni, w której wszystko ma swoje miejsce, a my możemy czuć się w pełni swobodnie. Właśnie dlatego kiedy wybieramy dom, chcemy, aby był on nie tylko piękny i nowoczesny, ale również praktyczny. Kluczowe znaczenie ma jego aranżacja, dlatego nie warto pozostawiać jej przypadkowi. Jak urządzić salon z kuchnią, aby to reprezentacyjne pomieszczenie spełniało swoje założenia pod względem estetyki i walorów użytkowych?


Bezkonkurencyjny duet - praktyczna kuchnia i elegancki salon


Aby gustownie i mądrze urządzić pokój dzienny, najpierw trzeba określić, na którą stronę świata wychodzą okna, ponieważ wpływa to na nasłonecznienie wnętrza o określonej porze dnia. W zależności od tego dobieramy dominujące barwy i decydujemy, jakie meble i dodatki będą dobrze korespondowały z całością. Niemałe znaczenie odgrywa wielkość pomieszczeń. To prawda, że dzięki dużej przestrzeni, mamy większe pole do aranżacyjnego popisu, jednak wymaga to więcej kreatywności i zadbania o to, aby duża powierzchnia ścian i podłóg nie wyglądała zbyt surowo i jednostajnie. Trzeba jednocześnie pamiętać o równowadze, ponieważ zbyt wiele dodatków może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. 


Salon z aneksem kuchennym i zasłony pudrowy róż

Trzeba przyznać, że coraz większą popularność zyskuje rozwiązanie jakim jest kuchnia otwarta na salon. To centrum domu, w którym wiele się dzieje. Aneks kuchenny ma w sobie duży potencjał, dlatego możemy go urządzić zgodnie z własnym wyczuciem stylu i obecnymi trendami w modzie. To właśnie tutaj spędzamy najwięcej czasu, więc chcemy zadbać o to, aby kuchnia z salonem stały się miejscem funkcjonalnym, w którym każdy z domowników czuje się dobrze. Niezależnie od tego czy jesteśmy wielbicielami prostoty, bezpiecznej klasyki czy stylu industrialnego, bez trudu znajdziemy odpowiedź na swoje oczekiwania. W sieci jest mnóstwo pomysłów, fotografii i zrealizowanych projektów, które urzekają i inspirują. Warto uruchomić swoją wyobraźnię i wykonać projekt, który pozwoli nam stworzyć ponadprzeciętny salon z aneksem kuchennym. Ważną rolę odgrywa w tym zabudowa kuchenna, która najbardziej rzuca się w oczy. Niemałe znaczenie mają również spójne z całością dodatki.


Rola dodatków i dekoracji


Salon z kuchnią, w którym dominują klasyczne elementy, przez długie lata będzie trafnie wpisywał się w aktualne trendy. Ponadczasowe wybory nadają naszym wnętrzom eleganckiego wyrazu, więc są chętnie wybierane przez wiele osób. Ogromna siła tkwi w prostocie jak również w dodatkach, dlatego nasz salon z aneksem może być oryginalny, a zarazem funkcjonalny i estetyczny. Duże znaczenie ma oprawa okna - zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie dominują duże przeszklenia. Warto wybrać wtedy delikatne firanki, które wprowadzają ciepło i nadają indywidualnego charakteru. Istotna jest ich kolorystyka, często decydujemy się na neutralne odcienie, które dobrze korespondują z pozostałymi barwami i wzornictwem całego salonu z kuchnią. Biel firan zawsze jest mile widziana, dodaje elegancji i trudno wyobrazić sobie bardziej wytworne dopełnienie pokoju dziennego.


Jadalnia pełna dodatków

Warto również wybrać dobre zasłony do salonu, które będą wykonane z tkaniny nieprzepuszczającej światła. Dzięki temu zapewnimy sobie prywatność, a kiedy to konieczne schronimy się przed zbyt natarczywym słońcem. Zasłony to nie tylko wartość użytkowa, ale również element estetyczny, który może ożywić cały design. Te niedrogie tekstylia są ważnym elementem wyposażenia, a ich interesujące, barwne wzornictwo zawsze budzi sympatię. Pokój dzienny z aneksem kuchennym to miejsce częstych spotkań, zabaw dzieci, a nawet domowych imprez. Najważniejsza jest tutaj przestrzeń i potencjał do wspólnego spędzania czasu, bo to właśnie ludzie są wartością każdego domu.  


Jadalnia - smacznie i z pomysłem


Kiedy zastanawiamy się jak urządzić salon z jadalnią, przede wszystkim bierzemy pod uwagę nasze przyzwyczajenia dotyczące jedzenia posiłków. Nawyk jedzenia przy stole razem z rodziną jest bardzo cenny i warto go pielęgnować. Dobry, stabilny stół i krzesła to podstawa do budowania pozytywnej atmosfery. Taka jadalnia zaaranżowana ze smakiem jest ważną częścią każdej kuchni. Kiedy chcemy urządzić salon, w naszej wyobraźni pojawia się wygodna sofa lub narożnik, kawowy stolik i lampa podłogowa. To niezastąpione trio dla wszystkich wielbicieli wieczornego relaksu przy interesującej lekturze lub filmie.


Jadalnia pełna dodatków

Styl naszego salonu zwykle odzwierciedla nasze upodobania i pasje. To właśnie drobne elementy i dekoracje wiele mówią o właścicielach mieszkania, dlatego warto wybierać osobisty spersonalizowany design, w którym dominuje nasze wyczucie stylu. Czasem mamy bardzo wiele pomysłów, a kiedy indziej nasze pokłady kreatywności są na wyczerpaniu. Warto wtedy szukać inspiracji w dostępnych projektach, których jest mnóstwo w internecie. Z pewnością uda nam się stworzyć w domu miejsca, w których codzienność będzie przyjemna i dobrze zorganizowana. Wcale nie musi to zrujnować domowego budżetu jeśli poszukamy rzeczy solidnych i w przystępnych cenach. 

Powiązane posty
Komentarze

Proszę się zalogować aby móc skomentować.

Nie masz konta?

Zarejestruj się, aby móc komentować
Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...