Nie masz czasu na szycie firan i zasłon ? Potrzebujesz indywidualnego wymiaru ?

Nic prosztszego! Wystarczy, że skorzystasz z naszego unikalnego rozwiązania, które pomorze Ci skomponować Twoją firankę czy też zasłonę.  Musisz tylko wybrać jedną z firan lub zasłon dostępną w metrażu, znać szerokość i wysokość, a następnie postępować zgodnie z poniższą instrukcją. Więcej szczegółowych informacji  znajdziesz poniżej instrukcji mierzenia i inforgafiki.


 

TKANINA ZASŁONOWA GŁADKA BLACKOUT WYS. 2,80 M

Co podać w szerokości ? 

 

1. Podaj szerokość firany - tutaj należy wpisać szerokość firany, a nie karnisza !

 


UWAGA!

Należy wziąć pod uwage marszczenie i możliwości taśmy marszczącej np. zamawiając firanę o szerokości 400 cm otrzymasz firanę 400 cm którą można zmarszczyć na karnisz ok. 200 cm w zależności od wybranej taśmy marszczącej.2. Firanę z wszytą taśmą wysyłamy bez marszczenia aby podczas transportu nie pomięła się, na życzenie klienta ściągniemy taśmę - wówczas prosimy podać szerokość docelową.

3. Doradzamy standardowe marszczenie 1:2 a więc na karnisz o szer. 3 m ( 300 cm ), kup firany 6 m ( 600 cm ) ... i wpisz 600

4. Zasłona która wymaga obszycia brzegów ( prawy, lewy ) po obszyciu docelowo zmniejszy się o ok. 10 cm ( po 5 cm z każdego brzegu )

 

 

     Co podać w wysokość:

 

Podaj wysokość firany - tutaj należy wpisać wymiar docelowy,  weźmiemy pod uwagę materiał na podłożenie, na który potrzebujemy zapas od 3 cm w firanie do 10 cm w zasłonie.

 

     Jak mierzyć wysokość firanki i zasłony ?

  •      Z taśmą marszczącą: Wymiar od ,,żabki" prawie do podłogi
  •      Z przelotkami: Wymiar od górnej części rurki karnisza, prawie do podłogi.
  •      Standardowy odstęp firany od podłogi wynosi od 1 do 8 cm.UWAGA!

Prosimy zwrócić uwagę na wysokość, zakupiona firana wysoka na np. 2,50 m, po uszyciu czasem może mieć maksymalnie 2,47 m (ok. 3 cm potrzebujemy na podłożenie - jeżeli brzeg w górnej części jest wykończony fabrycznie ).


    

Kryza - ,,grzebyk"

     Na życzenie obszywamy firany i zasłony z tzw. kryzą. Standardowa kryza to ok. 3 - 4 cm, jest ona doliczana do podanego wymiaru ponieważ firana wieszana jest za taśmę marszczącą a więc te 3 - 4 cm są ponad żabkę. Potrzebując firanę wysoką 250 cm należy wpisać 250 + kryza, wówczas uszyjemy firanę 250 cm wysoką + 3 - 4 cm kryza = 253 lub 254 cm

 


PAMIĘTAJ!

Należy pamiętać, że aby zrobić firanę 250 cm z kryzą - potrzebujemy zapas materiału ok. 10 cm a więc ok. 260 cm przed uszyciem.Na życzenie obszyjemy firanę z większą lub mniejszą kryzą, należy wziąć pod uwagę możliwości tkaniny.  Wskazówka!

Zbyt duża kryza 5 i więcej centymetrów może po praniu opadać.


 

Lamówka

Na życzenie obszywamy również lamówką - dostępna kolorystyka w zakładce DODATKI DO FIRAN - LAMÓWKI. Radzimy wszywanie lamówki w poziomie, ponieważ w pionie nieco podciąga brzegi! Koszt wszycia lamówki jest taki sam jak standardowego obszycia, należy dokupić wówczas tylko lamówkę.

 

 


UWAGA!

Tkaniny ze wzgledu na niestałą strukturę po uszyciu mogą różnić się w wymiarach o ok. 2% 


Cennik:

Metr bieżący ściegu = 3,00 zł

  •       taśmę marszczącą wszywa się dwoma ściegami 2 x 3,00 zł = 6 zł metr bieżący wszycia taśmy
  •       opłata naliczana jest tylko za obszycie - skrócenie tkaniny bez dopłat
  •       na życzenie szyjemy kryzę - bez dopłat ( inf. poniżej )

     Aby prawidłowo złożyć zamówienie należy wpisać wartości w centymetrach !!!

     3 m - nie poprawnie

     300 - poprawnie

 

 Aby program prawidłowo obliczył koszt usługi krawieckiej należy wpisać wymiar w centymetrach. Wpisując w wymiarach 0 cm program nie będzie miał możliwości obliczenia prawidłowo usługi - przez 0 nic nie pomnożymy.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt ze Sprzedawcą pod nr telefonu : TELEFON + 48 600 125 660 LUB +48 15 844 15 12