zasłony zaciemniające

W cieplejsze letnie noce kiedy nasz organizm trudno się regeneruje, a my chodzimy ciągle niewyspani pomocne mogą się dla nas okazać blackouty czyli zasłony zaciemniające. Już podczas II Wojny Światowej doskonale sprawdziły sie w Wielkiej Brytanii do zasłaniania okien przed nazistowskimi samolotami, jednak ich zalety to nie tylko zacienianie, ale również fantastyczne na tle innych zasłon właściwości izolacyjne.

 

1. Przede wszystkim zaciemnianie

 

Zasłony typu blackout potrafią zasłonić nawet do 95% wpadających do wnętrza promieni słonecznych, dlatego też są idealne dla osób pracujących w nocy, które odsypiają w ciągu dnia, są także nieocenione kiedy za oknem mamy latarnie uliczne, a ich światło wpada wprost do naszej sypialni.

Zasłony zaciemniające blackout to nieocenione z punktu widzenia ojca wyposażenie każdego pokoju dziecka, które jak wiadomo nie tak łatwo zasypia rozpraszane zewnętrznymi bodźcami.

Może kino w domu? Z blackoutem to możliwe. Zasłony zaciemniające to także idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby w swoim wnętrzu urządzić kino w domu dzięki doskonałym właściwościom zaciemniającym.

 

2. Oszczędność energii i ochrona klimatu – tak to prawda!

 

Jak wiadomo ceny za media stale rosną i tutaj z pomocą mogą nam przyjść... - a jakże blackouty. Szacuje się, że 10-25% start energii cieplnej ucieka z naszych domów przez okna i tutaj właśnie grube zasłony zaciemniające blackout mogą stanowić swojego rodzaju izolację i zmiejszyć nasze rachunki za energię cieplną i gazy cieplarniane nawet o 25%.

 

 


Wskazówka!

Blackouty są idealne na każdą porę roku, ich właściwości zaciemniające pomagają kontrolować temperaturę w upalne dni, w ziemie stanowią idealną warstwę izolacyjną okna.


 

3. Cisza, Cisza….

 

Z uwagi na swoją grubość, i strukturę – niektóre blackouty składają się z dwóch warstw – stanowią także idealną barierę akustyczną w przypadku hałasów dochodzących z zewnątrz, a niektórzy producenci podają, że ich zasłony mogą blokować nawet do 40% hałasów dochodzących z zewnątrz.

 

4. Idealne na upalne dni

 

Zasłony zaciemniające to idealna izolacja okien nie tylko w mroźne zimowe noce, ale także w upalne i gorące letnie dni. Wystarczy, że zasłonimy nasze okna w ciągu dnia zasłoną blackout a wnętrze nie powinno się nagrzać tak bardzo jak przy oknie niezasłoniętym, dodatkowo tworząc idealne warunki do odpoczynku.

 

Zastosowanie!

Dzięki swoim właściwością idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym, salonie i sypialni. Istnieje wiele różnych wzorów zasłon tylu plackout, nie muszą to być tylko powieszone jednobarwne zasłony

 

Niestety są i wady….

 

Pomimo swoich niepodważalnych zalet zasłony zaciemniające mają także wadę jaką ze względu na ich doskonałe właściwości zaciemniające jest ich ciężar, który staje się mocno odczuwalny szczególnie kiedy chcemy je uprać i z tego też względu zalecamy aby w przypadku zasłon typu bleckout korzystać z usług pralni chemicznej.

 

W naszej bogatej ofercie można znaleźć zarówno zasłony gotowe jak i szyte na miarę zasłony zaciemniające blackout, wszystkie wykonane z wysokiej jakości materiałów. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.