Firanki dla dzieci

   

    Pokój dziecięcy to kraina pełna magii i radości oraz prawdziwa oaza dla najmłodszych domowników. Dobrze jest więc zadbać o odpowiednie dodatki i ozdoby, by to niezwykłe pomieszczenie prezentowało się jeszcze lepiej i spełniało swoje funkcje. Podpowiadamy, jakie firanki dla dzieci warto zakupić.

 

Im więcej koloru, tym lepiej

 

    Żywe kolory i wzory są uwielbiane przez dzieci. Wprowadzają do pokoju pozytywną energię, rozweselają i odróżniają pokój maluchów od pozostałych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Postawcie na wyjątkowe aranżacje z Myszką Miki, z pojazdami, piłką nożną, księżniczkami itd. W sklepie internetowym Alena natkniecie się na szeroki wybór firan dziecięcych z motywami bajkowymi, kreskowymi lub sportowymi. Równie dobrze sprawdzą się jednokolorowe materiały o najbardziej jaskrawych odcieniach.

 

Zasłony w sówki dla dzieci

 

Stosownie do wieku

 

    Przyjmuje się, że firanki dla dzieci sprawdzają się do czasu, gdy maluch nie wkroczy w wiek nastoletni. Im młodsze dziecko, tym bardziej barwne tkaniny ozdobne na oknie. W początkowych latach w pomieszczeniu dominują więc zwierzątka leśne, postaci z bajek i misie. Jednak w asortymencie sklepu Alena, obok firanek dziecięcych, występują również firanki młodzieżowe, przeznaczone dla starszych dzieci i nastolatków. Wybór jest szeroki i na pewno warto zainteresować się także tą grupą produktów. Ogólnie przyjmuje się, że na takich dekoracjach nadrukowane są na przykład bohaterowie książek i filmów, mapy świata czy konstelacje gwiazd.

 

Firanka dla dzieci w misie

 

Według hobby

 

    Dzieci mają swój własny świat wyobraźni i interesują się różnymi rzeczami. Pomyślcie o tym, w jaki sposób możecie rozwinąć ich hobby i sprawić im radość. Być może warto zadbać o tematyczne, spersonalizowane dekoracje okien.

Wasza mała królewna interesuje się książkami? Sprawcie jej firankę z sową, symbolem mądrości. Chłopca fascynuje motoryzacja? Możecie zakupić firankę z motywem samochodowym. To oczywiście tylko przykładowe pomysły, ale w sklepie Alena znajdziecie o wiele więcej ciekawych inspiracji.

 

Zasłona zaciemniająca w piłki

 

Przede wszystkim praktyczne podejście

 

    W pokoju dziecięcym najmłodsi mogą się wyszaleć i wybiegać, dlatego dobierając ozdoby, warto mieć na uwadze walory praktyczne. Unikajcie więc bardzo delikatnych tkanin i misternie wykonanych wzorów – bardzo łatwo można się o nie zaczepić i je zniszczyć. Romantyczne koronki z gipiury niekoniecznie sprawdzą się w pokoju, w którym na pierwszy plan wychodzą spontaniczność, ruch i zabawa. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać na przykład firany żakardowe.

 

Firanka żakardowa myszka minnie

 

Jaki wymiar?

 

    Na okna dziecięce najlepiej jest zawiesić firany krótkie, które nie będą sięgać dalej niż za parapet. Dobrze będą się spisywać także panele z obciążnikami. Standardowe wymiary firan dziecięcych to na przykład 300 x 150 cm.

Wielu producentów pochodzi do kwestii dziecięcych dekoracji okiennych w sposób kompleksowy. Można się spotkać m.in. z kompletami składającymi się z gotowych firan wraz z dopasowanymi pod względem stylistycznym zasłonami.

 

Powiew delikatności

 

    Wystrój pokoju dziecięcego zależy oczywiście od wieku dzieci. Jeśli Wasza pociecha śpi jeszcze w łóżeczku z barierkami, bez problemu można uczynić pokoik bardziej przytulnym. Świetnie sprawdzi się romantyczna, lejąca się woalka, która może całkowicie odmienić charakter wnętrza. Dobrze sprawdzi się barwiona firanka-mgiełka.

 

Delikatny woal do pokoju dziecięcego

 

Czy warto kupić firankę do pokoju dziecięcego?

 

    Wielu rodziców zastanawia się, czy warto w ogóle stawiać na typowo dziecięce lub młodzieżowe dekoracje, czy może lepiej zdecydować się na coś bardziej neutralnego i uniwersalnego. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy wyłącznie od Waszych funduszy, od preferencji dziecka oraz od tego, jak często możecie pozwolić sobie na całkowitą zmianę aranżacji pokoju.

Warto jednak mieć na uwadze, że firanka dziecięca nie jest dużym wydatkiem i nawet jeśli się nie sprawdzi lub będzie wykorzystywana tylko przez krótki czas, nie będzie to strata pieniędzy. Ze względu na to, że firanki do pokoju dziecięcego cieszą oko i wprowadzają pozytywną energię, z pewnością dobrze jest rozważyć ich zakup.